Volit svou nejoblíbenější publikaci spojenou se zdejším regionem mohou čtenáři v tradiční anketě Kniha roku Libereckého kraje, jejíž čtvrtý ročník se koná právě nyní. Lidé si pak vyberou svou nejoblíbenější knihu v internetovém hlasování, které začalo ve středu Vítězná kniha získá čtenářskou cenu. V letošním roce je v soutěži přihlášeno 30 knih.

Čtenáři mohou hlasovat do 31. března pomocí dotazníku na internetovém odkazu ZDE. Přihlášené knihy najdou na webu ZDE.

Jaromír Růžička z Klubu českých turistů obnovuje turistickou značku na kmenu stromu.
O značení tras v Libereckém kraji je zájem. Baví to mladé i cizince

Knihy zhodnotí sedmičlenná odborná komise, v níž zasednou zástupci odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje, ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci, odborník v oblasti nakladatelské činnosti, knižního obchodu a v oblasti grafického zpracování knih.
Vítěz každé kategorie získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Soutěž má čtyři kategorie: první jsou beletrie a poezie, druhou odborná a populárně naučná literatura, dále literatura pro děti a mládež, učebnice a na závěr umělecká monografie a výtvarná publikace.