Mají v této době podobné knižní akce smysl?

Rozhodně mají. Knihy a knižní kulturu potřebujeme z mnoha důvodů. A když si pohlídáme ruce, rozestupy a roušky, můžeme si Velký knižní čtvrtek užít.

Jaké dvě až tři knihy byste vypíchl a proč?

To je těžké, vybírat z dobrého výběru. Zaujala mne svérázná detektivní trilogie Trujkunt od Petra Sagitaria, skvělý bude nový Jakub Szántó a jeho kniha o Izraeli a Palestině, mimochodem, slovo Izrastina se povedlo. A určitě si v klidu užiji Archistorii z nakladatelství Labyrint, pověstného krásnými knihami.

V případě, že by byl vyhlášen tvrdý lockdown a obchod by musel být uzavřený, jakou cestou byste se v obchodě vydali?

Jako všichni tento rok - budeme dělat, co se dá. Provozovat e-shopy knihkupectví a antikvariátu, rozvážet knihy a podobně.

Předzahrádka restaurace La Piazza před radnicí.
Hospody na Liberecku stojí nad propastí. Musí znovu zavřít

Lze vypozorovat změnu chování zákazníků, např. více objednávek přes eshop?

Určitě. Mám dojem, že lidé neztrácejí odvahu a chuť to zvládnout.

Jste pořadatelem kulturních akcí, jak se stavíte k současným opatřením?

V současné situaci omezení kulturních akcí chápu a přijímám. Nemuselo to ovšem dojít tak daleko, naše vláda svou práci nezvládá.

Jaké další knižní akce chystáte?

Titulům velkého knižního čtvrtku se hned tak něco nevyrovná. V současné době máme starosti s měsícem, kdy jsme chtěli připomínat třicet let fungování našeho knihkupectví - již jednou jsme to odložili a teď se ani listopad nejeví vhodně. Rozhodně doufáme, že budeme moci čtenářům umožnit nějaké hezké knižní Vánoce.