"Pavučina lží není prvoplánová agitka, kterou násilně biju na brány radnice. Je to zpověď pro mý město, requiem za Žlutej úl. A pocta architektu Karlu Hubáčkovi," uvedl Paulie Garand.

Záběry na Liberec z výšky a pohled na kráter obří jámy na Perštýně, bagry zakusující se do legendárního obchodního domu Ještěd, vysílač Ještěd schovaný v mlze. Ponurá atmosféra doprovází nový klip libereckého rapera Paulieho Garanda, který přizval ke skladbě i svého kamaráda Jakuba Děkana a svým typickým způsobem, prostřednictvím písničky, sděluje světu svůj názor na život v Liberci.

Glosuje dění ve městě

Tentokrát písní – nejen metaforami, ale i na přímo glosuje neveselé dění ve městě, tak jak jej vidí, ale především se sklání před uměním architekta Karla Hubáčka. Od jeho úmrtí uplynul právě jeden rok. „Jedním z míst, kde se klip natáčel, je vrchol hory Ještěd, kde stojí ještědský vysílač, nejvýznamnější dílo architekta, jemuž tento song patří," říká Paulie, autor skladby.

Přes pět a půl minuty dlouhý klip umožní divákům vzlétnou nad Liberec, prohlédnout si město z výšky a pak zase klesnout na zem. Do okamžiku, kdy jde k zemi OD Ještěd (Žlutej úl).

Raper při záběrech na padající zdi obchodního domu vyznává svou náklonnost k architektovi, když zpívá, že Hubáček byl pro něj Guru. Že vzpomíná na Žlutej úl, jehož sutiny mu nasypali do rány jako sůl…

Sám autor a interpret k tomu dodává: „Karel Hubáček pro mě znamená hlavně Liberec. Dětství, výjimečnost a další věci už jsou pak jen nadstavba. Hubáčkův přístup k tvorbě a charakteristický high – tech rukopis mě jednoduše baví. Ještěd je pro mě samozřejmě nejvíc a jakkoliv byl žlutej obchodní dům kontroverzní stavba plná rozporů, byla pro mě srdcem města."

Poklidná vzpomínka

Závěr videoklipu je pak poklidnou vzpomínkou na Karla Hubáčka. Video ukazuje architekta při setkání se zesnulým a prvním polistopadovým prezidentem Václavem Havlem, v okamžiku, kdy od něj přebírá ocenění.

Následně se na černobílém záběru architekt rozpovídá o své práci a závěrem si může každý prohlédnout některé z jeho návrhů. Konec je pak věnován samotnému vysílači na Ještědu. „Skladba se mi líbí, protože je o městě, ve které žiju a pojmenovává jeho největší problémy. Všichni jsme uznávali architekta Hubáčka, a tak i mě potěšila tato netradiční pocta," říká Paulieho fanoušek Štěpán Nedvěd.

Skladba nazvaná Pavučina lží patří podle autora k vůbec nejnaléhavější z jeho desky nesoucí název V hlavní roli. Pavučina lží je už čtvrtou písničkou, která dostala i podobu videoklipu.

Na jeho tvorbě se podíleli především Paulieho přátelé, za kamerou stál Jakub „Shymonkey" Šimůnek, o střih a postprodukci se postaral sám Paulie Garand.

Zdroj: Youtube