Nedávno Kittner upustil i od kandidatury na předsedu nebo místopředsedu místního sdružení ODS. Kandidoval pouze na člena vedení liberecké organizace, a tam byl také zvolen. V zastupitelstvu města Liberce ale zůstává.

Na jeho místo v krajském zastupitelstvu by měla nastoupit jeho stranická kolegyně Dana Halberstadtová. Majoritním vlastníkem krajské nemocnice, kam Jiří Kittner nastoupil 9. září., je Liberecký kraj. "Přestože manažerská pozice a působení v zastupitelstvu není střetem zájmů, nechci sedět na dvou židlích. Kdybychom hlasovali o dotacích pro nemocnici nebo o nemocnici v České Lípě, nevím, jak bych rozhodoval," řekl. V zastupitelstvu kraje zasedal od roku 2004.

Spoluvlastníkem krajské nemocnice je i město Liberec. Drží ale jen 17,5 procenta akcií. "Městské zastupitelstvo o nemocnici prakticky nerozhoduje," vysvětlil Jiří Kittner. „V zastupitelstvu Liberce zůstanu, protože mi jako bývalému primátorovi není jedno, co se s městem děje,“ dodal.

Po loňských komunálních volbách skončila ODS poprvé v historii až jako druhá za Změnou pro Liberec a nezbylo jí, než přenechat vládu nad Libercem jiným stranám a sdružením. S osmi mandáty zamířila v devětatřicetičlenném zastupitelstvu v opozici, kde sedí občanští demokraté dosud.

S využitím ČTK