Obvinění, které proti němu a dalším dvěma někdejším politikům vznesla protikorupční policie, přimělo exprimátora vzdát se kandidatury. Občanští demokraté si tak za svého předsedu zvolili Tomáše Hampla.

Právě kvůli vznesenému obvinění se rozhodl svou kandidaturu stáhnout. „Jsem rád, že si na každou funkci v místním sdružení lidé vybírali z většího počtu kandidátů. To byl můj záměr,“ řekl Jiří Kittner.

„Sám jsem se nakonec neucházel ani o předsedu a ani o místopředsedu. Nechtěl jsem, aby mé případné zvolení využila některá média k útoku na celou ODS,“ doplnil. Přál si ale zůstat v užším vedení liberecké organizace, v radě sdružení, což mu jeho kolegové splnili. „Jedna éra skončila. Čas odejít jednou přijít musel,“ podotkl bývalý předseda s tím, že nového šéfa pro další období si jeho kolegové vybrali dobře.

Nový předseda Tomáš Hampl je městským zastupitelem. Ze známých tváří zůstal v čele třeba bývalý náměstek primátora Ondřej Červinka. Ten obhájil funkci místopředsedy sdružení.

Libereckým primátorem byl Jiří Kittner od roku 1999 do loňského roku, kdy ODS v komunálních volbách skončila poprvé v novodobé historii jako druhá až za sdružením Změna pro Liberec a v zastupitelstvu se stala opoziční stranou. Exprimátor je členem zastupitelstva města i Libereckého kraje, kde je ODS také v opozici, a od září i členem představenstva Krajské nemocnice Liberec. Do nemocnice si jej vzal nový generální ředitel Jiří Veselka jako jejího nového ekonomického ředitele.

Nyní vypovídá u soudu v Londýně

Minulý týden byl se svým bývalým náměstkem Pavlem Krenkem a bývalým zastupitelem Jiřím Zeronikem obviněn protikorupční policií z toho, že údajně přes městskou společnost Sportovní areál Ještěd v minulosti převáděli na třetí osoby nemovitosti města pod jejich tržní hodnotou. Exprimátor obvinění označil za neodůvodněné.

Nyní vypovídá jako svědek u soudu v Londýně v případu arbitráže, kterou vede proti České republice společnost ECE Projekt management za údajně zmařenou investici, když chtěla postavit obchodní centrum Galerie na Perštýně. Nedostala ale potřebné dokumenty včas a předběhla ji jiná obchodní centra. Společnost požaduje odškodné 1,8 miliardy korun.