Vyprodáno, hlásila pokladna v pátek v kině ve Frýdlantu. Právě tento den se kino po více než roční pauze otevřelo. Už o víkendu pak promítalo v režimu, který chce udržet. „Filmy budeme pouštět v pátek, sobotu a neděli. V pátek jeden, v sobotu tři a v neděli také jeden. V sobotu bude přitom jedno představení vždy dětské," řekl Libor Štrom z frýdlantské radnice, který má kulturu ve městě na starosti.

Jméno zatím kino nemá

Přestože organizátoři hlásili, že zveřejní i nové jméno kina, zatím nad ním stále váhají. „Sešlo se na 70 návrhů od lidí a my si nevíme rady, které je to nejlepší. Ještě se nad tím bude muset zamyslet speciální komise," vysvětlil Štrom. Nejdéle v listopadu už ale chce mít nové jméno natisknuté na programu kina. Biograf ve Frýdlantu prošel v uplynulých měsících digitalizací, která ho fakticky zachránila. Nabízí moderní a kompletní zázemí nejen pro promítání, ale i pro divadlo, koncerty nebo konference. „Chceme mu postupně vrátit funkci kulturního domu," uzavřel starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

ANKETA: Chybělo vám promítání kina ve Frýdlantu?

Štěpán Beran, Nové Město pod Smrkem

Chybělo. Jsem rád, že se otevírá. Hodně se těším na promítání filmů ve 3D. Zatím jsem jezdil do kina do Liberce, protože tam právě si můžu vybrat trojrozměrné filmy. Teď už nebudu muset tak daleko.

Luděk Pažout, Kunratice

Kino mi chybělo. Kultura musí být, doba je jinak zlá. Budu určitě chodit pravidelně, i když záleží na tom, co přijde za snímky, co nám bude nabídnuto. Ujít si určitě nenechám české komedie.

Jana Šimková, Frýdlant

Já nechodím tak často, ale přeci jenom je dobře, že tady to digitální kino bude. Protože tam budou filmy, které si já vyberu. Že bych chodila každý týden, to ne. Ale tak jednou za dva měsíce půjdu.

Milan Götz, Kunratice

Je to velký přínos pro Frýdlant, bude zase o nějakou kulturní akci víc. Do kina určitě budu chodit. Byl jsem i na předpremiéře. Dokonce jsme byli první, kteří využili rezervační systém kina.