Dokončení rekonstrukce liberecké ulice U Krematoria se posouvá o jeden měsíc. Nicméně, městem slíbený mikrobus MHD začne ke krematoriu a hřbitovu zajíždět už v polovině října.

„Oprava by měla být hotová nejpozději do konce listopadu. Mikrobus, který občanům slíbilo vedení města Liberce, sem ale začne zajíždět už v předstihu, ještě před dokončením rekonstrukce, od 15. října," informovala mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.

Rekonstrukci ulice zbrzdilo to, že v zemi síťaři odhalili shnilé opláštění parovodu a zkorodované potrubí, ve kterém je parovod uložen. Parovod přitom vede napříč silnicí. Město muselo volit ze dvou variant. Buď dokončení stavby posunout o měsíc, anebo zalít inkriminované místo asfaltem s tím, že by za nějaký čas musela teplárna opět komunikaci rozkopat, aby mohla parovod vyměnit.

„Není to vina města, že se posouvá dokončení rekonstrukce této komunikace. Je nám to moc líto, protože si uvědomujeme, že se blíží Dušičky a město původně plánovalo opravu tak, aby byla ulice na Památku zesnulých už dokončena," řekla primátorka Liberce Martina Rosenbergová (ČSSD).

„Chceme umožnit lidem, aby se na hřbitov pohodlně dostali i přesto, že bude ulice U Krematoria ještě rozkopaná. Proto jsme se dohodli s dopravním podnikem, že mikrobus ke krematoriu začne jezdit od 15. října," dodala primátorka.

Mikrobus bude jezdit náhradní trasou. „Povede z terminálu MHD Fügnerova přes ulici Na Perštýně, u krematoria se spoj otočí a bude se stejnou cestou vracet zpět na terminál. Po dokončení rekonstrukce bude mikrobus jezdit ulicemi Lipová, Na Perštýně, U Krematoria a ulicí Dr. Milady Horákové zpět do Fügnerovy ulice," popsala mluvčí Minstrová.