Křižany/ Před několika týdny potkala Zuzanu Polákovou další tragedie. Když ráno přišla do výběhu svých koní, čekal ji zdrcující pohled. „Poprvé, když se to stalo, tak ležel v ohradě jeden mrtvý kůň,“ popsala první zážitek Zuzana Poláková.

„Tento kůň byl dušný a měl problémy se srdcem. To sice vždy zabolí, ale takové úmrtí není překvapivé,“ dodala.

Velice zlé překvapení ji však potkalo o několik dní později. „Opět po ránu leželi v ohradě na zemi tři koně. Jeden byl již mrtvý, dva byli sice živí, ale ve velmi vážném stavu. Ihned jsem volala veterináře, kterému se podařilo tyto dva koně zachránit. Z toho jedna kobyla se bude ještě léčit několik měsíců. V ten okamžik mi došlo, že toto nemůže přijít samo o sobě, a to mi také potvrdil veterinář, který mi sdělil, že je dost pravděpodobné, že koně někdo otrávil,“ popsala Poláková.

Neuběhlo ani několik dní, když se vše opět zopakovalo. Zas ležel ráno v ohradě mrtvý kůň a o pár dní později další dva koně bez zjevné příčiny zemřeli a 29. prosince náhle skonal šestý kůň.

„Moc mě to vyděsilo. V ten okamžik mi bylo jasné, že za smrtí mých koní stojí nějaký člověk. Policie to šetří a věřím, že tentokrát již tuto zrůdu odhalí,“ sdělila Deníku Zuzana Poláková.

„Zdá se mi málo pravděpodobné, že by to byla náhoda. Myslím si, že by to mohla být pomsta od někoho z nepřátel Zuzany Polákové. Je zvláštní, že když je začala na noc zavírat a ke koňům nikdo nemohl, tak tato úmrtí přestala. Je to však zatím má domněnka,“ uvedl veterinář Ivo Svoboda, který do koňského domova dochází.

Podle tiskové mluvčí liberecké policie Vlasty Suchánkové je případ ve vyšetřování. „Nyní čekáme na výsledky pitvy,“ uvedla tisková mluvčí.