Mediální hvězdou v Jablonci je již několik týdnů Pavel Onodi, současný ředitel Městské policie a bývalý velitel Veterinární základny na Grabštejně. Včera o jeho kauzách diskutovali zastupitelé.

Zatím poslední případ se týkal nabídky fotografií nevhodných pro mladiské a paparazzi snímků na Onodiho stránce www.digi–paon.cz, o níž Deník exkluzivně informoval minulou sobotu. Údaje ze stránky zmizely. Deník však disponuje zálohou v původní verzi.

„Jak to tedy bude. O Pavlu Onodim se dozvídáme až z tisku,“ otevřel téma jeden ze zastupitelů. „Mělo by se spíše řešit, kdo na něj tato oznámení vytahuje,“ kontroval zastupitel Václav Vostřák.

Starosta znovu připomenul, že mezi uchazeči vybrali toho nejlepšího a Onodi je v ulicích města skutečně vidět. „Když už člověk má tolik kauz, myslím, že by se sám ani neměl hlásit na tak vysoké místo, jako je ředitel městské policie,“ konstatoval Miroslav Pelta.

Padla také otázka bývalého starosty Jiřího Čeřovského na jeho nástupce, zda je Onodi jeho člověk. To vzbudilo u některých emoce. „A byl Rakouš váš člověk?“ otázal se Vostřák. Čeřovský přikývl.

Onodiho případy zneužití pravomoci veřejného činitele a vydírání stojí před soudem. Zastupitelé si počkají na verdikt. K tématu webových stránek starosta Petr Tulpa uvedl, že je neviděl (k náhledu jsou na webových stránkách Deníku – pozn. red.).