Nadšeně se zapojují děti i jejich rodiče, selfie si dělají jednotlivci i celé skupiny lidí. Všichni si připadají jako ve vesmíru. V sobotním podvečeru do brněnského parku na Kraví hoře míří stovky Brňanů s jediným cílem. Vidět obří nafukovací model Země, takzvanou terralónu.

Najdou se i takoví, kteří jsou na pohled na Zemi z vesmíru speciálně připravení a hlavně nastrojení. „Hele, dívejte, tamhle je kosmonaut," všímají si dva kluci v kšiltovkách a prsty ukazují na holčičku oblečenou do kostýmu kosmonauta. Ta okolo modelu poskakuje s takovou radostí a nadšením, že se svým rodičům co chvíli ztrácí na druhé straně zeměkoule.

Vyfotit se u nevídaného lákadla chce každý. Někomu stačí natáhnout ruku před sebe a udělat si selfie se Zemí za zády. Jiní jsou ale mnohem důkladnější a znovu a znovu se staví do pozice, která nejlépe odpovídá jejich požadavkům na co nejpovedenější fotku. S terralónou se nechává vyfotit i paní Milada, která je v parku na procházce s kamarádkou a fenkou Twinkie. „Chci takovou fotku, aby na ní byla vidět Asie a hlavně Cejlon," přiznává s úsměvem svou cestovatelskou preferenci starší žena.

Nedaleko se mezitím staví ke společnému selfie pod Atlantickým oceánem čtyřčlenná rodina. Kýžený výsledek a spokojenost se dostavuje až na několikátý pokus, což ale nikomu nekazí dobrou náladu. „Kdo chce na cestu kolem světa?," vybízí vzápětí otec své dvě děti a rozbíhá se okolo desetimetrového modelu s ratolestmi v závěsu. Záhy mizí za modelem, ale hned se znovu vynořují na jeho opačné straně.

Po pátečním neúspěšném návštěvě parku vidí už tentokrát Brňan Michal zcela nafouknutou terralónu. Na památku si pořizuje snímek nejen se svou ženou a dětmi, ale i s návštěvou, která za nimi přijela na víkend. „Byli jsme se tady podívat už v pátek večer, ale model už byl z poloviny vyfouknutý. Dnes už se nám naštěstí Zemi podařilo vidět v plné kráse. Aspoň jsme ji ukázali i našim kamarádům z Prahy," popisuje muž, zatímco ostatní spokojeně přikyvují.

Zanedlouho už se pomalu, ale jistě začíná stmívat. Pro rodiny s dětmi signál zamířit domů. Pro jiné naopak očekávaný moment, kdy mají do parku přijít. V noční tmě se totiž terralóna rozzáří a nevšední zážitek se tak promění v dechberoucí podívanou.