Vedení města představilo své plány se starými Městskými lázněmi, s rozšiřováním zoologické zahrady, s botanickou zahradou a s obnovou několika parků.

Ačkoliv by mohli mít návštěvníci besedy na některé z témat rozdílné názory, a ačkoliv na besedu přišli i opoziční zastupitelé, žádné vášnivé diskuse se tu nerozhořely. Jednou dokonce přítomní vedení města zatleskali.

Z koupaliště bude areál pro pikniky

Beseda přilákala jen několik desítek občanů. Účastníky zajímala především budoucnost starých lázní a jejich plánovaná přeměna na Výstavní centrum.

Několik kritických připomínek zaznělo na plán rozšiřování zoologické zahrady, která by měla zabrat i kus parku mezi zahradou a kulturním centrem Lidové sady. „Zoologická zahrada se chce rozvíjet a jiné možnosti, než směrem do parku, nemá,“ zdůraznil primátor Kittner.

Několik lidí se v závěrečné diskusi postavilo proti plánu vybudovat ve vilové čtvrti parkovací dům. Přítomní se ptali i na to, co bude se zpustošeným lesním divadlem. „Lesní divadlo je už dlouho diskutované téma. Chceme spolu s Kulturními službami místo vyčistit a najít pro ně vhodnou náplň,“ vysvětlil náměstek Červinka.

Lidé se ptali i na to, co bude s léta zavřeným Lesním koupalištěm. Primátor uvedl, že jeho rekonstrukce, včetně postavení kanalizace a potřebných sítí, by spolkla příliš mnoho peněz. Proto zde město vybuduje přírodní vodní nádrž, takový areál pro pikniky. „Lidé by tu mohli trávit odpoledne, opékat buřty,“ řekl.

Podle zastupitele Jana Korytáře (SZ) je sice dobré, že město debatu udělalo, ale veřejná diskuse o plánech měla proběhnout dřív. „Měla se uskutečnit na začátku tvorby Integrovaného plánu rozvoje města, ne až teď, kdy jsou projekty hotové. Bylo to s křížkem po funuse. Navíc hodně lidí o besedě nevědělo, a konala se v nevhodný čas v pátek večer,“ podotkl Jan Korytář.