V Cinema City v libereckém centru Forum budou film promítat už během noci na čtvrtek 17. srpna, první projekce začne minutu po půlnoci. Ve čtvrtek se novinka bude hrát od 13.00 v dalších sedmi časech, večerní termíny jsou téměř vyprodané. „Zájem o předprodej byl enormní, první projekce byly téměř okamžitě vyprodané. Přidávali jsme další sály ve všech našich multiplexech. Zájem diváků předčil naše očekávání,“ řekla Denisa Šandová za Cinema City.

Onemanshow The Movie nabídne od 11.20 i CineStar v obchodním centru Nisa a i tady bude dle rezervačního systému na většinu z 15 čtvrtečních projekcí plno. Snímek bude ve čtvrtek promítat i kino ve Frýdlantu či Hrádku nad Nisou a o den později kino v Hejnicích.

Lahůdku pro nedočkavce si připravilo také semilské kino Jitřenka. Půlnoční premiéra, kterou si tam film odbyde ve středu 16. srpna, je bez dvou míst beznadějně vyprodaná. Film tam pak vysílají od čtvrtka 17. srpna až do neděle 20. srpna. Ve čtvrtek už jsou volná jen čtyři místa, v pátek, sobotu i neděli už je volných míst víc.

9. ročník sportovní akce Minkovický silák.
FOTO: Svaly v akci. Siláci se v Minkovicích utkali o čest a slávu

Pokud si film chce užít pod širým nebem, je správnou volbou letní kino v Turnově. Kapacita místního letního kina je 900 míst k sezení. Letní kino promítá za každého počasí, není technicky možné přesouvat projekce pod střechu do kina Sféra. Do areálu je povolen vstup psům, nesmí ale narušovat projekci a ohrožovat ostatní diváky. Kazmův film zde promítají také od čtvrtka 17. srpna. Film začíná po setmění, ve 21.00 hodin. Poté zde bude k vidění ještě v sobotu 19. srpna, v pondělí 21. srpna, v pátek 25. srpna a první neděli v září, kdy projekce začíná už ve 20.45 hodin.

Náklady na film se podle producentů vyšplhaly na 72 milionů korun a tvůrci slibují unikátní podívanou, jakou tahle země v kinech ještě nezažila.

Podle Kazmy jde o utajovaný projekt, na kterém jeho tým pracoval více než čtyři roky. V Česku se nejdříve na reklamních billboardech objevily bílé znaky na černém podkladu a na sociálních sítích se začalo spekulovat, že jde o připravený krok Kazmy Kazmitche k novému projektu, což se zanedlouho potvrdilo.  Předem připravené promo k filmu vyvrcholilo na letošním Karlovarském filmovém festivalu, kde Kamil Bartošek způsobil poprask a vystřelil si z předních českých herců, organizátorů festivalu a novinářů.

Team ANTeTUL v prostorách Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technolgie a inovace TUL.
VIDEO: Má vlastní myšlení. Liberečtí vědci vyvinuli samořiditelné vozidlo

„Smrdělo to hned, ne?“ přivítal přítomné na tiskové konferenci k filmu Poslední zákop. Snímek měl natočit režisér Andy Fehu a v rolích nacistů se měli objevit Jiří Bartoška, Ondřej Sokol, Hynek Čermák, Jiří Langmajer a Kryštof Hádek. Všichni hvězdní herci se sice jednoho natáčecího dne opravdu zúčastnili, ale o tom že jde o podvrh, údajně neměli tušení. Tisková konference k válečnému filmu se tak proměnila v oznámení o premiéře nového filmu z dílny Kazmy.

Kdo je Kamil Bartošek? 

Kamil Bartošek, známější pod pseudonymem Kazma Kazmitch, se narodil 26. května 1985 v Kroměříži. V českém showbusinessu se zapsal především jako internetový producent, moderátor a influencer. Známý je svými projekty, s nimiž začal jako moderátor pořadu One Man Show na internetové televizi Stream.cz. V roce 2015 změnil koncept pořadu a proměnil jej v produkci velkolepých show se žlutým trojúhelníkem v logu.

K jeho nejznámějším projektům patřil například happening na Mistrovství světa v hokeji 2016 v Rusku, na které se český moderátor měl dostat nelegální cestou. Celou akci Kazma začal tím, že se schoval se svým komplicem ve výstavním voze automobilky Škoda v Mladé Boleslavi, s nímž se dostal až na mistrovství světa v Rusku.

Kazma se navíc převlékl do kostýmu tamějšího maskota – Lajky, přičemž ten pravý se ovšem nacházel někde jinde. Zpozoroval také prezidenta Ruské federace a neodolal pokusu ho jít pozdravit. Na webových stránkách Stream.cz, kde bylo zveřejněno, má nyní video 2,8 milionu zhlédnutí.

Ilustrační foto.
Chystáte se na houby? Mapa od odborníků napoví, kde na Liberecku rostou

Na jaře 2017 se Kamil Bartoška rozhodl nabourat natáčení televizního pořadu Prostřeno, které vysílá televize Prima. Kazma nechal obsadit soutěžícího, který ztvárnil psychicky nemocnou osobu, kterou hrál amatérský herec Karel Ondrka. Ten měl po celou dobu reality show v uších sluchátko a poslouchal pokyny Kazmy a produkčního týmu One Man Show, což je moderátorova produkční společnost. Později vyšlo najevo, že šlo o „reality show na druhou“ a tento Kazmův projekt se tak stal nejúspěšnějším a nejsledovanějším videem. K dnešnímu dni má 5,1 milionu zhlédnutí.

Je tak otázkou, co stojí za připravovaným filmem českého moderátora a producenta. Jedno je ale jisté - o obyčejný film nepůjde.