Vládní opatření ze dne na den uzavřela veškeré provozy a vystavila provozovatele zatěžkávací zkoušce. Z klasických kaváren se tak stala prodejní okénka. „Z počátku chodilo jen velmi málo lidí, ale hlavním cílem bylo dát najevo zaměstnancům, že s nimi i nadále počítáme, a zákazníkům umožnit, aby si i v této těžké době dopřáli svoji oblíbenou kávu a sladkou vzpruhu v podobě domácího dortu,“ zavzpomínal na těžké období ředitel kaváren CrossCafe Petr Tichavský.

Aktuálně si liberecká pobočka díky svému umístění u nejvíce frekventované dopravní křižovatky ve městě našla širokou základnu stálých zákazníků. Nabízí příjemné posezení, kde si každý vybere své oblíbené místo. Pro někoho je to stůl pro dva na schůzku či rande nebo prostorný box s lavicemi pro setkání s přáteli. Chodí se sem také pracovat, kavárna má volně přístupné wi-fi připojení, ale i odpočívat, k čemuž pomáhají nejen pohodlná křesla, ale také zdejší knihovnička.

Kavárna je navíc dog friendly a v létě je tu k dispozici i velká venkovní zahrádka. „Vzhledem k lokalitě kavárny a menšímu počtu míst k sezení, než je u našich kaváren obvyklé, slouží CrossCafe Plaza velmi často jako rychlá záchrana k doplnění energie ať už ve formě kofeinu, osvěžení nebo občerstvení. Kavárna je však mezi místními oblíbená i díky snídaňovým a obědovým menu a široké nabídce sladkého i slaného sortimentu,“ informovala regionální manažerka Monika Nosková.

Rozšířený RC park v areálu Technického muzea v Liberci.
FOTO, VIDEO: Tunely i lanový most. Liberecký RC park nabízí nové překážky

Mezi zákazníky frčí káva a dorty, na špičce prodejního žebříčku se drží Berry White s malinami. Návštěvníky kavárny zaujal i koncept „Pořádný oběd“. Před pár dny spustili novou produktovou kampaň a představili novinková hlavní jídla. Zákazníci tak nově mohou ochutnat například masové kuličky s rajčatovou omáčkou a tarhoňou nebo CrossBowl s lososem v teryiaki marinádě. „Zákaznické preference ovlivňuje také sezónní nabídka. Proto se v létě těší velké oblíbenosti ledové kávy či osvěžující domácí limonády a nyní se s přicházejícím podzimem pomalu dostáváme do období dýňového a perníkového latté,“ řekla Nosková.

Celá společnost musela zareagovat na rostoucí ceny surovin a energií a mimořádně vysokou inflaci loňského roku a v průběhu posledních dvou let se situace odrazila i na cenách. V souvislostí s energetickou krizí na centrální výrobnu v Plzni nainstalovali tři výkonné fotovoltaické elektrárny, které pokrývají přibližně 15 % celkové spotřeby a umožňují jim lépe pracovat s cenami produktů pro jejich franšízy.

„Loni jsme také naplánovali a letos spustili nový projekt CrossCafe Pražírna, který nám umožňuje v rámci zvyšování cen lépe pracovat s konečnou cenou kávy pro naše franšízy. Hlavním důvodem je ale samozřejmě plné převzetí kontroly nad kvalitou kávy a nad procesem jejího zpracování,“ zdůraznil ředitel společností CrossCafe original a CrossCafe Pražírna David Štangler.

V Liberci fungují v současnosti tři kavárny CrossCafe a podle Štanglera není na stole žádná konkrétní nabídka. „Pokud by se naskytla zajímavá příležitost pro náš koncept, nebráníme se rozšíření přímo v Liberci nebo v Libereckém kraji. Pro nadcházející rok naše síť plánuje v České republice otevřít pět nových poboček,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat: KFC má v Liberci další restauraci. Novou pobočku otevřel řetězec ve Foru

Zdroj: Jiří Louda