Když kvíz v sezóně 2016/2017 startoval, byla to zábava pro několik nadšenců. S každou další sezónou zájemci přibývali a soutěž neusnula ani v covidové době. V letech 2020 a 2021 se kvíz přesunul do online prostoru a jeho příznivci na něj nezanevřeli. Účast byla hojná i po sítích.

Nyní už je stálicí programu Kulturního centra v Turnově. „Kapacitu kvízu jsme neustále navyšovali. Pak jsme však museli počet týmů zastropovat na čísle 35. Víc už nejsme bohužel schopni pojmout, jak prostorem, tak technicky. Nejvíc mě mrzelo, když jsme v posledních letošních měsících museli i několik týmů odmítnout, protože už nebylo místo,“ okomentovala zájem o kvíz Romana Holubová, moderátorka z dvojice, která kvíz připravuje.

Otfried Preußler.
KVÍZ: Medaili města udělil Liberec spisovateli Otfriedu Preußlerovi

Poslední oficiální Kavárenský kvíz sezony 2023/2024 se uskutečnil ve čtvrtek 2. května. Poprvé byl vyhlášen absolutní vítěz sezony, který si odnesl trofej a věcné ceny z oficiálních reklamních předmětů Kultury Turnov. Na první příčce se s 341,5 body umístil tým Já nevím, druhé místo obsadilo s 331 body Společní hlupců a na třetí příčce skončily s 317 body dámy z týmu Barakuda.

Letos přišel nápad na kvíz pro děti, určený školákům ve věku od 6 do 11 let, který se bude konat ve čtvrtek 6. června. „Kvíz bude výrazně kratší než ten klasický, pro děti připravujeme pouze tři soutěžní kola. Témata jim samozřejmě šijeme na míru a věřím, že se budou líbit. Téma kvízu, ostatně jako u toho pro dospěláky, nezveřejňujeme předem, ale můžu slíbit, že minimálně u jednoho z nich jsem si více než jistá, že na prvních stupních prostě frčí,“ dodává s úsměvem Holubová. Všechny informace o tom, jak se kvízu zúčastnit, jsou na webových stránkách tady.

Reuse den se chystá do libereckých Vratislavic.
Liberecká Zauhlovačka bude hostit jeden z deseti Reuse dní v republice

Aby dospělákům nebylo líto, že se přes léto kvíz nekoná, rozhodli se organizátoři připravit ještě jeden prázdninový. Ten se uskuteční  8. srpna v baru Letňák. Bude mít ale omezenou kapacitu. Přihlásit se může pouze 15 týmů, protože venkovní bar více lidí nepojme. Aktuální pokyny k tomuto kvízu budou také dostupné na webu www.kulturaturnov.cz a na sociálních sítích.

Do další, deváté sezony kvíz vstoupí 3. října letošního roku. „V minulosti se často některý z týmů přihlašoval na řadu kvízů za sebou a pak třeba nedorazil. Nově proto bude možné přihlašovat se pouze na kvíz, který proběhne v následujícím měsíci. Chceme, aby šance soutěžit byla stejná pro všechny,“ řekl jednatel Kulturního centra v Turnově David Pešek, který je zároveň součástí moderátorské dvojice. Ta se v nové sezóně rozšíří a o zajímavé otázky se postará trojice lidí, kteří budou kvízy připravovat. Stávající moderátory doplní Zuzana Uchytilová, kterou mohou lidé znát z recepce Střelnice.

Mohlo by vás zajímat: Tunely i skočky. Nadšenci a jejich čtyřnozí parťáci soutěžili v Dlouhém Mostě

Zdroj: Jiří Louda