Čtvrtkilový balíček vyjde na 240 korun a ve prospěch Jizerek putuje čtyřicet korun. Peníze najdou uplatnění při úpravě rašelinišť, kosení biologicky cenných luk nebo značení rezervací.

close Káva Jizerky. info Zdroj: Liberecký kraj zoom_in Káva Jizerky. „Destinační společnosti v Libereckém kraji využívají různé místní výrobky pro prezentaci. Spojení kávy a pomoci Jizerským horám je výborný nápad. Věřím, že na takovou nabídku lidé uslyší,“ podotkla náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květa Vinklátová.

V kávě, která pochází z Brazílie, se snoubí čokoládové a oříškové chutě s jemnými tóny peckového ovoce. Poprvé si ji mohli dopřát zájemci během legendárního závodu Jizerská 50, nyní si ji mohou zakoupit v libereckých podnicích DOK a Sweet City a některých regionálních informačních centrech.

„Káva Jizerky je něco víc, než jen dárek z Jizerských hor. Jako turistický region chceme návštěvníkům a turistům ukázat všechny krásy tohoto pohoří, ale velice nám záleží také na ochraně těchto přírodních krás. Káva představuje spojení příjemného a užitečného,“ dodala ředitelka Turistického regionu Jizerské hory – Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko Denisa Merenusová.