Vladislav Husák vystudoval Střední ekonomickou školu v Rakovníku a po maturitě nastoupil jako horník-technik na důl Nosek v Tuchlovicích. V roce 1985 nastoupil do Sboru národní bezpečnosti, kde zastával funkci regulovčíka OŘD Správy hlavního města Prahy. Tento fakt se stal jedním z prvních důvodů jeho kritiky. V devadesátých letech dokončil bakalářské studium na Policejní akademii v Praze a od září 1996 vedl Obvodní ředitelství Praha 5. V letech 2005 až 2007 působil jako policejní prezident. Na tuto funkci rezignoval v souvislosti s vyšetřováním jeho role v korupční aféry okolo rozdělování státních zakázek na výrobu biolihu. Podle Inspekce ministra vnitra ale žádný trestný čin nespáchal.

Posléze byl u cizinecké policie a od března 2011 působil rok jako náměstek policejního prezidenta. Jeho odchod z této pozice opět provázel mediální humbuk, když se objevila zpráva, že se v Obecním domě setkal s kontroverzními podnikateli Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem. Tvrdil, že šel kolem a jen se zastavil pozdravit své známé.

V září 2013 se stal novým krajským ředitelem policie v Libereckém kraji .„Vnímá pozici krajského ředitele, ať už kdekoliv po republice, jako prestižní, která se neodmítá," řekla tehdy mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Od té doby se mu kontroverze vyhýbala až doteď. V pondělí informoval Radiožurnál o jeho účasti na sobotní oslavě v teplickém hotelu Prince de Ligne. „Když jsem na místo dorazil, s oběma pány jsem se sešel a nějakou dobu jednal (…). To, že se v místě koná ještě rodinné setkání pana Bendy, jsem zjistil až na místě,“ řekl Husák pro PressPort Magazín.

„Případem se zabývá odbor vnitřní kontroly policejního prezidia,“ vysvětlila Deníku vedoucí Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Jana Světlá. Policejní prezident Jan Švejdar považuje Husákovo jednání za nepřijatelné a neomluvitelné. „Vyzval jsem ho, aby přijal osobní odpovědnost,“ dodal.