Jedním ze sponzorů se stala liberecká společnost Greenwell, která v podhůří Ještědu vyvíjí a vyrábí přípravky z léčebného konopí. „Loni jsem tradiční český závod ze světové série Ski Classic běžela pro dobrou věc poprvé. Veškeré vybrané peníze od sponzorů jsem následně věnovala rodině s těžce postiženým osmnáctiletým chlapcem, kterému rodiče pořídili speciální polohovací postel,“ řekla sportovkyně.

Jelikož předání bylo dojemné, rozhodla se jít do toho znovu. Nabídla tuto možnost veřejně na svém Instagramovém profilu a sponzoři se jí začali sami hlásit. „Snad se mi i letos podaří vybrat zajímavou finanční částku, protože se už nemůžu dočkat, komu letos zlepšíme život,“ dodala.

Jizerská 50, hlavní závod. Ilustrační foto.
Jizerská 50 se blíží. Fanouškům zahraje Mirai a Pokáč

Sponzorem jejího startu na minulé Jizerské 50 byla spediční firma Němec Logistics, letos se o tuto roli přihlásil český výrobce přípravků s obsahem léčebného konopí Greenwell.

„Když jsme viděli výzvu, kterou Kateřina zveřejnila, neváhali jsme. Jako Liberečákům a vášnivým běžcům na lyžích nám tato forma spolupráce okamžitě přišla jako perfektní způsob, jak pomoci legendě českého lyžování a zároveň dát o Greenwellu vědět světu. Musím zdůraznit, že to pro nás opravdu není jen o propagaci, ale především možnost, jak veřejnosti upřímně ukázat, že v srdci Jizerských hor přebývá dobro. Liberecko i Jablonecko jsou regiony plné srdcařů, bez kterých by nám tu určitě nebylo tak dobře,“ podotkl zakladatel společnosti Ondřej Presperín.

Rodiny, kterým peníze lyžařka věnuje, vybírá sama a nespoléhá se na žádnou charitu. „Lidí, kteří potřebují pomoct, je kolem mě tolik, že nejvíc energie věnuji výběru těch, pro koho můj příspěvek může znamenat největší změnu,“ doplnila Smutná.