DVOJITÁ REKONSTRUKCE

„Kašnové potrubí je téměř po celé své délce nové s výjimkou jediného úseku, a to úseku v ulici V Úvoze od křižovatky s ulicí Školní po křižovatku s ulicí Husova," popsal stav věcí starosta téměř osmitisícového města Dan Ramzer.

Důvodem k výměně původního potrubí ve zmíněném úseku právě během letošního podzimu je skutečnost, že zároveň probíhá rekonstrukce samotné ulice. Vedení města tedy zahrnulo do obnovy prostranství i podzemní potrubí.

Výměnu potrubí zásobujícího kašnu ze žulového masivu vodou by měli odpovědní pracovníci podle nynějších předpokladů zcela zvládnout už během podzimních měsíců.

VODA SE VRÁTÍ AŽ V ROCE 2017

Přestože výměnu vodního potrubí Frýdlant zvládne ještě letos, občané města i jeho návštěvníci si funkčnost posledního dílu skládačky nového potrubí ještě nějaký čas na vlastní oči neověří.

Na plánovanou rekonstrukci totiž naváže tradiční odstávka vody, která je v severočeském městě spojena se zimními měsíci. „V zimním období se přívod vody zastavuje a kašna se zazimovává," uvedla tisková mluvčí města Martina Petrášková.

Návštěvníci náměstí nesoucího jméno prvního československého prezidenta se tedy návratu vody do kašny stojící v blízkosti sochy Albrechta z Valdštejna dočkají až na jaře příštího roku.