Život jí změnila autonehoda

Dnes sedmileté Karolíně Anně Möckl Dvořáčkové převrátila život naruby autonehoda 
v prosinci roku 2009. „Nezavinili jsme ji, byla to chyba jiného řidiče. Ale následky si poneseme navždy. Karolínka má od té doby poškozenou míchu, je nechodící, plně inkontinentní," popisuje matka Veronika Šplíchalová.
Už čtvrtý rok se snaží dceři zajistit život, jaký mají její vrstevníci. „Stojí to hodně sil a také spoustu peněz. Ne vše hradí pojišťovna a já jsem s ní od nehody doma, tedy na sociálních dávkách," vypráví.

Každou pomoc tedy vítá. Ať už jde o peníze na zdravotnické pomůcky nebo na rehabilitaci. A vděčná je i za to, že Karolínce pomáhá Občanské sdružení Život dětem.

Příběh chytá 
za srdce

Ředitelka sdružení Život dětem, jehož posláním je pomáhat nemocným dětem v celé republice, zná stovky jednotlivých případů nemocných dětí. „Tahle rodina mě ale dostala. Podílela jsem se na reportáži o nešťastné havárii, spolupracovala jsem s nimi. A neustále mě fascinuje, jak je to děvčátko energické, vitální. Jak se maminka snaží udělat maximum," říká Maria Křepelková. A osobní zaangažovanost je také důvodem, proč je tváří sbírky na poštách právě Karolínka.

Nálepka na poštách za 30 korun

Koupíte samolepku, na které je kojenec hrající si s plastovým srdcem sdružení, ale pomůžete nejen rodině této prvňačky. Peníze budou rozděleny mezi řadu dalších dětí, které je potřebují k lepšímu životu. Co si za ně přeje právě Karolínka? „Kvůli trvalé infekci močových cest cestu 
k moři, aby se mohla jednou vykoupat v přírodě. A chodítko," uzavírá matka.