Liberec - Rybí polévka, kapr na másle, dušený kapr nebo třeba kapr na černo. Snad všechny kombinace receptů se během štedrovečerní večeře „otočí" na českých stolech.

„Jen během loňského roku jsme na sádkách prodali šest metráků kaprů," zhodnotil loňský rok Martin Bulíř, předseda rybářské organizace Český Dub.

Pro kapra nemusíte ale jen na sádky. I v Liberci den za dnem přibývá míst, kde lze kapra koupit. Oproti loňskému roku si ale za rybu připlatíte. Za kilogram kapra dáte v centru města přes osmdesát korun.

„Bohužel všechno se zdražuje. Štedrovečerní večeři bez kapra si ale nedovedu představit," řekla Veronika Pachtová. Ani u ní nebude letos o Vánocích chybět tradiční ryba na stole.

České ryby se už několik let snaží vytlačovat asijský pangas, ke kterému bývají rybáři často skeptičtí.

„Ve srovnání s českou rybou je to nebe a dudy. Vím ale i o rybářích, kteří si kupují pangase. U podobných ryb je asi nejpřitažlivější cena," doplnil Martin Bulíř. Podle něho není právě pangas nejoptimálnější rybou pro české konzumenty.

V Liberci můžete živého kapra koupit zhruba na desítce míst. Kdo by přeci měl chuť na trochu předvánočního adrenalinu a chtěl by vyrazit pro kapra na „pytlačku," nejspíš pohoří.

Nejenže v období Vánoc bývají rybníky už často zamrzlé, v Liberci navíc hlídkují skoro dvě desítky porybných.

Za pytláctví hrozí bloková pokuta až do tisíce korun nebo postoupení do správního řízení. „Letos se nám podařilo odhalit skoro dvacet pytláků," řekl Jiří Dolní, vedoucí rybářské stráže. Podle něho stráž načapá častěji hladové spoluobčany než vychytralé zloděje. Jen v letošním roce uvízlo v sítích libereckých porybných jedenáct Čechů, šest Ukrajinců a jeden Slovák.

Poslední průzkumy ukazují, že štedrovečerního kapra čím dál častěji nahrazují kuřecí řízky nebo třeba vinná klobása.