V rámci zmíněného projektu získává Kapka naděje od firem i veřejnosti v dané regionální oblasti finanční prostředky na nákup přístrojové techniky a dalšího vybavení pediatrických oddělení.

„Pro pediatrické oddělení se odhaduje částka minimálně přes sto tisíc korun. Díky financím by se podařilo dokončit modernizaci JIP dětského oddělení a zakoupit dvě infuzní pumpy. Pro kardiologickou ambulanci by se pořídila kardiologická sonda k ultrazvuku, jež zpřesní diagnostiku srdečních vad. Sondu máme pro vyšetření u malých dětí, ale potřebujeme ještě na vyšetření u starších dětí, její cena je okolo devadesáti tisíc korun,“ informovala Petra Krajinová, tisková mluvčí jablonecké nemocnice.

Hlavním cílem projektu Strom naděje a splněných přání 2010 je aktivně zapojit děti do charitativní činnosti, vzbudit v nich chuť pomáhat druhým a ukázat jim, že pomáhat může být i zábava.

Základní školy, které jsou v tomto roce do projektu zapojeny, připraví zábavný program pro nemocné kamarády v příslušné nemocnici. Žáci liberecké soukromé školy Doctrina připravili pro pacienty na pediatrii jablonecké nemocnice taneční vystoupení klubu Mini-M vedené paní učitelkou Romanou Kalenskou. Nadační fond Kapka naděje byl založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol v řadě oblastí. Tím, že se NF Kapka naděje profiloval jako transparentní a důvěryhodná charitativní organizace, začaly přicházet požadavky i z regionálních nemocnic.

„Od roku 2002 NF Kapka naděje začal podporovat dětská oddělení nemocnic po celé České republice. Právě díky tomu se jablonecká nemocnice stala v letošním roce jedním z míst, kam se svým projektem Kapka naděje zavítá,“ vysvětlila Kateřina Kotlabová z nadačního fondu.

„Akci, za účasti dětí z liberecké základní školy, patrona Petra Muka, primáře dětského oddělení jablonecké nemocnice Pavla Šochmana, malých pacientů a dalších, zde bude natáčet Česká televize. Přímý přenos benefičního galavečeru Kapky naděje – „Strom naděje a splněných přání 2010“ bude vysílat ČT 1, 20. února ve 21 hodin,“ řekla Petra Krajinová.

Mezi další akce na vybavení JIP dětského oddělení jablonecké nemocnice patří sbírka Domu vína v Jablonci nad Nisou. Získané peníze poputují na nákup resuscitačního lůžka pro JIP pediatrického oddělení.

„Na kontě je již přes deset tisíc korun,“ upozornila mluvčí nemocnice. Na obnově vybavení dětské JIP se podílejí také jablonečtí fotbalisté, kteří loni před Vánocemi darovali dětskému oddělení padesát tisíc korun.