Hrady a zámky otevřou i ve svátek

Už jen měsíc mají milovníci hradů a zámků k návštěvě památek. Ty se kromě Sychrova uzavřou přes zimní sezónu od 1. listopadu. Na prodloužený víkend zve Grabštejn, Lemberk i Frýdlant. Všechny tři památky mají otevřeno i v pondělí 28. 9. ve státní svátek, a to od 9:00 do 16:00. Sychrov zve také na příští víkend na Slavnosti jablka.

Liberecká iQLANDIE si pro návštěvníky připravila Noc vědců

Unikátní science show Plný pytel tmy, šílený vědec Zweistein nebo chemiluminicsence to je jen několik atrakcí, na které zve dnes od 17 hodin liberecká iQLANDIE. Vstup na Noc vědců je do prostor iQLANDIE zdarma, kromě planetária. Volně přístupné budou expozice Vodní svět, Člověk 1 a Věda v domě 2. Vzhledem k počtu zájemců, pořadatelé doporučují si rezervovat účast přes formulář na stránkách parku. Akce Noc vědců by měla končit kolem 21 hodiny.

Ukončení sezony na Zubačce

„Bramborové ukončení sezony na Zubačce" Tanvald Kořenov se koná tuto sobotu 26. září. Pro zájemce o tuto akci, na které bude v provozu „Rakušanka" i „Singrovka", připravil Boveraclub a Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s. dopravu z Liberce do Jablonce nad Nisou. Pojede se historickou tramvajovou soupravou s přestupem na historický autobus z Jablonce do Tanvaldu. Z Liberce pojede tramvajka v 8.57, z Tanvaldu v 17.20 s přestupem v 17.57 na Liberec. Podrobný jízdní řád si můžete přečíst na stránkách www.boveraclub.com a www.zubacka.cz.