Od rozsvícení vánočního stromu do včerejšího dne putovalo z každého prodaného svařáku pět korun jako příspěvek na nákup resuscitačního lůžka pro JIP dětského oddělení jablonecké nemocnice.

„Svařené víno lidé mohli zakoupit nejen v Domě vína, ale také na vánočních trzích a při rozsvěcení stromu. Celkem jsme prodali 2007 kalíšků svařáku s tím, že v prosinci se prodalo nejvíce, a to 1152 pohárků,“ uvedl Jindřich Sobota, jednatel Domu vína a společnosti Chateau Lednice, s.r.o. „Dokonce přispěli i dva bezdomovci. Sice si svařené víno zakoupili, a tím darovali celkem deset korun, ale při svém odchodu si s sebou odnesli čtyři láhve s vínem,“ vzpomněl Jindřich Sobota.

Částka deset tisíc korun sice nebude dostačující na nákup resuscitačního lůžka, jablonecká nemocnice má však již řešení. „Resuscitační lůžko, jehož cena se pohybuje okolo čtyřiceti tisíc korun, chystá pediatrické oddělení zakoupit v co nejbližší době. Zbývající část bude uhrazena od příspěvků fotbalistů z FK Baumit, kteří na konci loňského roku přidali na účet nemocnice padesát tisíc korun,“ zmínila mluvčí jablonecké nemocnice Petra Krajinová.

Celkem z Domu vína putovala pro jabloneckou nemocnici částka patnáct tisíc korun. „Ještě před Vánocemi jsme darovali koše s cukrovím na Centrum doléčování a rehabilitace a přímo na Štědrý den dostaly dárky děti, které přes svátky musely zůstat v nemocnici,“ připomněl Sobota s tím, že o následujících Vánocích hodlají akci adventního svařáku zopakovat. „Jsme rádi za každou korunu pro děti,“ zmínil při včerejším předání šeku primář pediatrického oddělení Pavel Šochman.