Její pracovníci se totiž kvůli nahrnutým sněhovým bariérám na mnoha místech nedostanou ke kontejnerům, do některých lokalit v minulých dnech kvůli sněhu dokonce vůbec nemohli zajet.

„Při abnormálním spadu sněhu máme skutečně problémy. Jde především o to, že se při pluhování silnic stále více zahrnují kontejnerová stání. Problém je taky v tom, že kvůli sněhovým bariérám se na komunikacích zužují prostory pro parkování a řada řidičů nechá svůj vůz odstavený právě před kontejnery,“ popsal situaci z posledních dnů jednatel společnosti .A.S.A. Liberec Jaroslav Steinberger.

Nejhorší situace podle něj panuje na sídlištích a v okrajových částech města. Na konci minulého týdne byla řada problémů s odvozem například v Haškově ulici. „S popelnicemi takové potíže nejsou, ale kontejnery mají až 150 kilogramů a nedají se přes bariéry přenášet,“ uvedl Jaroslav Steinberger.

Vzhledem k tomu, že svozová auta, která váží v plné síle i 18 tun, nemohou používat sněhové řetězy, jsou i místa, kam se pracovníci společnosti A.S.A. v posledních dnech nemají šanci dostat. „Problém je ale především ve skluzu v intervalech odvozu odpadu. Ten jsme se teď snažili dohnat také svozem o víkendu,“ podotkl Jaroslav Steinberger.

Z pohledu Dopravního podniku města Liberce byl uplynulý víkend klidný, a to i díky tomu, že v sobotu prakticky nesněžilo. „Až na občasná zpoždění některých spojů nebyly žádné větší problémy,“ komentoval provozní ředitel Dopravního podniku města Liberce Ludvík Lavička.

V Liberci stále panuje kalamitní stav, který bude trvat až do odvolání. Abnormální spad sněhu, který trvá s drobnými přestávkami už více než týden, trápí celé Liberecko. V pátek vyhlásil sněhovou kalamitu také Frýdlant.