„Kdo vymyslel zákaz občanů chodit na toaletu? Je to pro ně nedůstojné,“ zlobil se nedávno odvolaný primátor Jan Korytář (SZ) ze Změny pro Liberec.

Nová primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD) vysvětlila, že všechna nová opatření mají posílit bezpečnost jak návštěvníků, tak i zastupitelů. Před volbou nového vedení města radní znovu očekávali bouřlivou atmosféru v sále a velký počet návštěvníků.

„Atrium je kvůli bezpečnosti pro lidi nepřístupné. Toaletu mohou používat v prvním patře, kde je pro ně rovněž nachystané občerstvení,“ řekla Zuzana Škodová za organizační oddělení magistrátu.

Do diskuse nad záchodky se nechal vlákat i Josef Šedlbauer (Změna pro Liberec). „Vy pohrdáte lidmi, když jim nedovolíte použít toaletu hned vedle sálu. Vy snad chcete, aby sem nechodili vůbec,“ obvinil vedení města.

Náměstek Lukáš Martin smířlivě dodal, že kdo potřebuje na záchod, ať požádá pracovníky organizačního oddělení a bude vpuštěný i na toalety v přízemí. „Demokracie platí pro občany i zastupitele. Vy sedíte na hezkém místě, vám minule lidi nefuněli do zátylku a nesvačili vám na zádech. Sál má určitou kapacitu. Je potřeba dodržovat požární předpisy,“ vmetl zastupitelům ze Změny Milan Šír (ČSSD).