„Prohlídky zákulisí bývají vyprodané i více než týden předem. Je to takový bonus našeho divadla malým návštěvníkům. Děti uvidí, jak vypadá divadlo z druhé strany, navíc si mohou na loutky sáhnout a pohrát si s nimi,“ přiblížil dramaturg Naivního Vítek Peřina.

Zhruba půlhodinová procházka zavede návštěvníky nejen na jeviště, ale také do dílen a skladu loutek. Průvodce, kterým byl tuto sobotu herec Filip Homola, jim přitom například prozrazuje, z jakého dřeva se loutky vyrábějí, jak dlouho herci každou pohádku zkoušejí nebo co to jsou v divadelní hantýrce tahy a šály. Zavádí diváky i do studia divadla. „Tady hrajeme i pro dospělé. Přijďte, většinou je to legrace,“ zval Filip Homola diváky.

Procházky zákulisím pořádá divadlo už bezmála pět let, vždy jednou za měsíc. A platí na ně zvláštní vstupenka. „Děti mají příležitost se podívat do míst, kam se jindy nedostanou. Je pořád plno. Diváků tedy přibývá, a to je dobře,“ podotkl ředitel Naivního divadla Stanislav Doubrava.

Na prohlídku zákulisím se totiž může vydat maximálně 30 dětí. Jak prozradil Vítek Peřina, některé už ji absolvovaly několikrát. „Do divadla chodíme. Třeba Sůl nad zlato se mi líbila. V zákulisí jsem ale poprvé,“ svěřila se šestiletá Magda Stehlíková z Liberce. „Kterou loutku bych si hned vzala domů? Kocoura v botách, toho mám nejradši,“ dodala.