„Ségru Janu v libereckém divadle sleduju. Když mám čas, jedu se sem na ni podívat," prozradil po představení zpěvák a kytarista Josef Vojtek.

Jak se vám hořká komedie líbila? Přece jenom ji herečky zkoušely navíc, ve svém volnu a zadarmo, a jediným profíkem je na jevišti vaše sestra Jana.
Nejsem žádný odborník na divadlo, a sám dávám přednost spíš čistým komediím. Přesto se mi Žárlivost líbila. Jana odvedla špičkový výkon. Celou inscenaci táhne ona, jakoby si uvědomovala, že všechno leží na ní, protože ostatní dvě herečky jsou dosud vlastně bez zkušeností. Proto byla po skončení představení tak vycucnutá, hodně unavená. Bylo to při děkovačce na ní vidět.

Žárlivost je hra o ženách a zřejmě osloví hlavně ženy. Myslíte, že na ní vydrží také muži?
Je to vyloženě hra pro dámy, vypráví o jejich emocích, pocitech, o jejich myšlení. Přesto jsem jako chlap rád, že jsem ji viděl. Něco mi řekla o ženské duši.

Nevadilo vám, že jste viděl zrovna první představení, tedy premiéru, poznamenanou i kapkou nervozity?
Měl jsem náhodou v tento den čas, tak jsem přijel. Rád bych viděl ještě třeba desátou reprízu, až si komedie sedne. Znám to podle sebe, až když něco hrajeme rok, teprve při desátém nebo dvacátém koncertu na turné si vystoupení užíváme. Už máme jistotu, nejsme tak nervózní, známe reakce publika. Jsem rád, že jsem Janu viděl zase v jiné roli. Jde z ní obrovská emocionální energie.