Po předchozích rozhovorech s profesionálními sportovci přinášíme ve sportu poněkud odlišný rozhovor. Ona, cvičitelka jógy, on, instruktor posilování, spojili své síly a rozhodli se uskutečnit své sny a otevřít vlastní studio. „Pokud chcete něco změnit, tak to změňte. Stojí to sice čas i úsilí a někdy se vám opravdu nebude chtít, ale stojí to za to,“ říkají svorně majitelé studia Yogaholick Magdalena Klížová a Adam Knop.

Je tomu rok a čtvrt, co jste studio otevřeli. Co všechno se za tu dobu podařilo?
Myslím, že se nám podařilo rozvířit jógové vody v Liberci, Turnově a dalších městech, kde působíme. Podařilo se nám ukázat jiný směr přemýšlení nad tělem, ale i pohybem obecně. Jak už z našeho názvu vyplývá, zaměřujeme se na jógu, ale ta závislost je spíše nadsázka. Chceme hlavně lidem přiblížit princip funkčního pohybu.

Jak přesně fungujete?
Funkční trénink s Adamem pokračuje tak, jak již pět let předtím, a to, že pomáhá lidem individuálně, ať už je trápí bolest zad, nadváha či nedostatečná motivace na sobě něco změnit. Zavedli jsme ale i skupinové lekce a čísla návštěvnosti celého studia stále rostou. Jógové lekce s Magdalenou probíhají také skupinově i individuálně, takže každý si u nás najde směr, který je právě pro něj. Lidé se vracejí spokojení, usmívají se a za to jsme moc rádi. Snažíme se, aby ten, kdo přijde do našeho studia, dostal komplexní péči.

Splnily se vám všechny představy, které jste měli při otevírání?
Naše představy to předčilo, protože u takovýchto projektů člověk nikdy nemá záruku úspěchu. Ale díky tomu, že se snažíme dělat věci skutečně naplno, můžeme fungovat šťastně. Šli jsme do toho s tím, že nechceme být velké komerční studio, kde je klient pro vás jen číslo, to by nemělo žádný smysl. My naopak chtěli vytvořit domácí atmosféru, individuální a přátelský přístup a předat lidem něco víc z nás a poznat zase něco více z nich.

A naopak – je něco, co ještě není ideální?
Nikdy nic není na sto procent a to nás vlastně motivuje k neustálému posunu kupředu. V podnikání asi ani nejde se zastavit a říct si, tak a teď už nemusím nic zlepšovat, teď už to jde samo. Takže se stále vyvíjíme, učíme, rozšiřujeme, měníme. Necháváme to, co funguje a odstraňujeme to, co jsme zjistili, že není úplně ta správná cesta. Někdy běžíme, jindy pouze jdeme. Někdy se vracíme, abychom zjistili, co jsme udělali špatně, a vydáme se jinou cestou. To je prostě život.

V čem je studio Yogaholick originální?
Pokud se budeme bavit čistě o prostoru, tak originální je každé studio, ať už v ČR nebo ve světě. Každé je trochu jiné, a když přijdete do jakéhokoliv studia, vždy na vás dýchne to, jak a s čím bylo vybudováno. U nás originální prostor tvoří vybavení a energie, kterou jsme do toho dali, většinu věcí jsme dělali sami, a tak, už když vejdete do naší šatny, máte pocit, že jste spíše přišli na návštěvu ke známým. Pak vejdete do sálu a cítíte se jako doma. Celý prostor je úplně nový, zrekonstruovaný a tvořený skutečně s láskou.

Celý rozhovor naleznete v Týdeníku Liberecko, který vychází zítra, v úterý 7. srpna.