Trasu s osmi překážkami vysokými 80 centimetrů zajela nejrychleji s nejmenším počtem chyb Kateřina Zadáková s kobylkou Dianou z farmy Bulovka. Druhá skončila Julie Žáková na koni Grace Kelly a třetí místo obsadila Božena Kašparová na Tess. Z domácích jezdkyň se v této kategorii nejlépe vedlo Tereze Kuskové na Jared Elizah. Obsadila čtvrtou příčku.

Jezdecký klub Liberec letos slaví jubileum. Založen byl v roce 1964 pod názvem Tělovýchovná jednota družba Harcov Helenou Krásovou.

Tehdy byla za pomoci města a dobrovolníků z řad členů opravena a vystavěna sportovní stáj, hala a dostavěna chovná stáj. „Celý areál za podpory města Liberce, státu a evropských dotací prochází od roku 2005 důkladnou rekonstrukcí a modernizací," připomněl mluvčí libereckého magistrátu Jan Král.

Dosud došlo k vybudování nových boxů pro koně, rekultivaci zelených ploch a opravě tribun a zchátralé budovy. Přímo v areálu vyrostlo také víceúčelové hřiště, dětské hřiště a dráha pro in-line bruslení. Medaile nejlepším jezdcům první soutěže (ZZ) předával náměstek primátora Ivan Langr.