Bývalý náměstek libereckého primátora Jiří Němeček byl v pondělí odvolán z funkce předsedy zastupitelského klubu hnutí ANO. Deníku informaci potvrdil zdroj obeznámený s děním v hnutí. Liberečtí zastupitelé informaci ovšem oficiálně potvrdit nechtějí. „Nebudu se k tomu vyjadřovat, dohodli jsme se, že vše zveřejníme v prohlášení po koaličním jednání na konci týdne,“ reagovala na dotaz zastupitelka Martina Teplá, která je zároveň předsedkyní oblastní organizace ANO.

Podobně hovoří i sám Němeček. „Na zasedání jsme se dohodli, že dokud se situace neuklidní, nebudeme novinářům poskytovat žádné informace,“ řekl. Sdílnější nebyli ani další zastupitelé. Jiří Němeček vedl hnutí do loňských komunálních voleb jako lídr, po nich se stal statutárním náměstkem primátora pro strategický rozvoj, dotace a majetkovou správu.

Na funkci překvapivě rezignoval ke konci října, jako důvod uvedl obrat koaličních Starostů ve věci podpory skokanských můstků na Ještědu. Vedení města nejprve uvedlo, že na jejich opravu nemá peníze, následně ale příspěvek 7,5 milionu korun schválilo, což Němeček kritizoval. Opravu můstků ale prosazovala Němečkova kolegyně Renata Balašová (ANO).

Náměstkovu agendu zatím přebral primátor Jaroslav Zámečník, do doby jmenování Němečkova nástupce. Ten už je prý předběžně vybrán, jeho nominace se ale bude řešit až na koaličním jednání ve čtvrtek večer. „Do té doby se k tomu nebudeme vyjadřovat ani žádné jméno zveřejňovat,“ uzavřela Teplá.