K požáru vozu značky Renault Kangoo došlo během výjezdu z garáže. Řidička zpozorovala kouř valící se z přední části a poté vůz začal hořet. Závada vozu upraveného pro vozíčkáře zkratovala elektricky ovládané části vozu, řidička nemohla sama otočit sedadlo a zůstala uvězněná ve vozidle. Svědkem požáru se stal projíždějící řidič, který pohotově ženu z vozu vynesl a zavolal na linku tísňového volání 112.

Jak jste se vlastně u požáru vyskytl?
Naproti místu, kde došlo k požáru, mám rodiče, takže k situaci došlo, když jsme se v neděli odpoledne vraceli domů. Syn si všiml, že v protějších garážích stojí zaparkovaný automobil, ze kterého šlehají plameny. Hned jsem zastavil a spontánně jsem běžel k hořícímu autu a invalidní ženu z něj vytáhl.

Zapochyboval jste na chvíli? Napadlo Vás třeba, že pojedete dál a hořícího vozu si všimne někdo jiný?
Ani na chvíli mě nenapadlo, že bych z místa odjel. Přijde mi takové chování normální, a u mě je to asi něco automatického.

Jste na sebe za to, jak jste se v této situaci zachoval, hrdý?
Tak svým způsobem určitě na sebe hrdý jsem. Manželka i děti ze mě mají radost.

Poznávají Vás po této události třeba lidé na ulici?
Jestli mě poznávají na ulici nevím, nedávají mi to najevo. Když jdu po sídlišti, kde mě lidé znají, tak mě všichni zdraví. Dokonce se mi stalo, že mi v noci někdo volal aby mi poděkoval.

Co by pro Vás znamenalo získat Cenu Michala Velíška, na kterou jste nominován europoslankyní Janou Bobošíkovou?
Neumím si to ani představit. Nemám vůbec žádné zkušenosti s médii a najednou je to všude kolem mě.

Zalekl jste se třeba jen na chvíli možného nebezpečí? Napadlo Vás, že se Vám v hořícím automobilu může něco stát?
Ne, nic takového mě nenapadlo, jednal jsem spontánně a zachoval bych se tak i v další takové situaci. Hned, jak mě na hořící automobil syn upozornil, běžel jsem k němu a paní z něj okamžitě vynesl ven. Až pak mi došlo, že to vlastně celé může vybuchnout. Ještě jsem na to upozornil přihlížející.

Váš syn byl v tomto případě také hrdinou, reagují pochvalně lidé i na něj?
Určitě má na tom, jak celá tato událost dopadla, svou zásluhu i můj syn. Děti a učitelé ve škole ho chválí a dokonce dostal i pochvalu od ředitele a zástupkyně školy.