Dostali se totiž do kontaktu s pozitivně testovanou spolužačkou. Informoval o tom liberecký náměstek pro rezort školství Ivan Langer. Zprávu Deníku potvrdila také mluvčí KHS Zuzana Balášová. "Ke kontaktu s nakaženou došlo hned první školní den, kdy výuka probíhala pouze jednu hodinu. Děti byly ve třídě, s ostatními školáky se nepotkaly, a tak jsem se rozhodli karanténu nařídit pouze té jedné třídě, nikoli celé škole," vysvětlila Balášová. Podle ní žádná další opatření na škole hygienici nenařídili, děti i učitelku ale čeká opakované testování.

„Návrat prvňáčků do školy se předpokládá 14. září. Pokud budou mít 11. září negativní testy. Jejich vzdělávání na dálku je prakticky nemožné,“ napsal Langer na facebook.

Podle něj nařízení KHS město jako zřizovatel školy respektuje. „Osobně se mi však tento konzervativní postup nelíbí. Protože tímto způsobem máme na konci září zavřeny všechny školy. Pokud někdo předpokládal, že společné pokyny MŠMT a MZd zamezí průniku koronaviru do škol, je mimo, je to jen zdánlivě líbivý obal,“ uvedl Langr a dodal, že „ministerstva si nad tím vším zkrátka jen umyla ruce, aby případné celoplošné uzavření škol jako v březnu nebylo na nich.“ Podle Langera je potřeba začít onemocnění Covid19 vnímat jako běžné respirační onemocnění. „Ochraňme důkladně rizikové skupiny (jako před chřipkou) a nechme děti chodit školy. Dneska už je covid jen v našich hlavách a škodí tam,“ napsal Langer.

Kvůli koronaviru je zavřená také ZŠ ve Frýdlantě. Tam děti 1. září ani nenastoupily. Školní rok tam začne až 9. září, kdy skončí karanténa pro učitele a další pracovníky, kteří se na poradě potkali s pozitivně testovaným učitelem.

Testování na koronavirus. Ilustrační foto
Škola ve Frýdlantu zahájí výuku o týden později. Jeden zaměstnanec má covid-19