Seminář pořádala energetická společnost ČEZ pro pedagogy v rámci svého vzdělávacího programu Svět energie. Na semináři se sešlo 25 pedagogů ze základních a středních škol a gymnázií z Liberce, Jablonce nad Nisou, Frýdlantu, Mimoně a Vysokého nad Jizerou. Akce proběhla v prostorách Základní školy Lesní, Liberec.

Učitelé hráli role svých žáků

„V programu se účastníci seznámili s nejrůznějšími metodickými postupy v praxi. V malých skupinkách měli příležitost vžít se na chvíli do role svých žáků a zažít si nové metody přímo na sobě,“ vysvětlila mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová – Hendrychová. Novou inspiraci nejen do hodiny fyziky načerpali učitelé v bloku fyzikálních pokusů v podání Petera Žilavého z MFF UK Praha.

Kromě toho se mohli seznámit s konkrétním využitím vzdělávacích materiálů, které společnost ČEZ vydává pro výuku na školách v rámci svého vzdělávacího programu Svět energie. Vybrané publikace, jako například Hrátky s magnetismem, Hrátky s obnovitelnými zdroji apod., dostali účastníci kurzu zdarma.

„Seminář mi poskytl náměty do hodin a lektorských programů. Nové metody jsou pak motivací k další práci se studenty, navíc si sebou odnáším materiály, které mohu v hodinách okamžitě použít,“ řekla účastnice kurzu a učitelka fyziky Eva Bieliková ze ZŠ Lesní v Liberci.„Společnost v podstatě jako jediná myslí také na vzdělávání učitelů, a navíc zdarma,“ dodala Vladimíra Erhartová ze Střední odborné školy a gymnázia Na Bojišti v Liberci.