Motto : … „ Píše se rok 1605. Liberec, nedávno povýšený na město a obdařený mnoha privilegii římského císaře a krále českého Rudolfa II., se chystá na příjezd majitelky panství, Kateřiny z Redernu. Veliké výroční trhy s bohatým programem a velkolepou večerní slavností mají stvrdit rozkvět řemeslné výroby a města…“

Na své si přijdou milovníci dobových kostýmů, kulinářských specialit, ale i rodiny s dětmi, pro které je jako každoročně připraveno tradiční divadélko.

Na náměstí Dr. E. Beneše bude postaven velký dobový trh s trhovci, řemeslníky a kumštýři předvádějící svoji dovednost a um. Na tržišti bude umístěna řada dětských dobových soutěží. Budova radnice bude vyzdobena velkými praporci v barvách města, jednotlivá pódia budou dozdobeny císařskými znaky. Občerstvení návštěvníků bude zajišťovat řada dobových stánků a stanů s koláči, preclíky, trdli, pečenými plackami, koblížky, rožněnými selátky, klobásami, nebudou chybět stánky s pivem, moravským vínem, medovinou, ovocnými mošty, čajem či pramenitou vodou.

Celodenní program začíná otevřením dobového tržiště s programem již od 9.00 hodin. Po půl desáté pokračuje velkolepým, slavnostním příjezdem majitelky panství Kateřiny z Redernu před tribunu za zvuku slavnostních fanfár. Následuje přivítání s představiteli města a společná prohlídka tržiště. Od tohoto okamžiku se na pódiu opět střídají navazující vystoupení dobových hudebníků, kejklířů, tanečníků, šermířů a herců. Letošní ročník je navíc obohacen o jízdy historickou tramvají Bovera.