Pokud jste si předsevzali, že letošní rok se ponese ve znamení budování fyzické zdatnosti a sošného těla, a klasická posilovna vás neláká, stačí zavítat do Rumunské ulice v Liberci. Nedávno zde slavnostně otevřeli pobočku KB5.

Jedná se o sedmý gym tohoto druhu v Česku a za jeho otevřením stojí Jakub Mirovský z Frýdlantu. Cvičení v KB5 je koncipováno jako základ síly a kondice, který využijete v dalších sportech i v běžném životě. Hlavní roli hrají kettlebelly, velké činky ve tvaru dělové koule se zaobleným madlem. „Po dlouhých letech sezení před monitorem jak doma, tak i v práci jsem se dostal do bodu, kdy jsem se cítil fyzicky na dně. Věděl jsem, že musím něco změnit, nebo to nedopadne dobře,“ popisuje své začátky Jakub Mirovský.

VŠE DO SEBE ZAPADÁ

Po negativní zkušenosti s osobním trenérem v klasické posilovně docházel na hodiny krav maga, kde se poprvé doslechl o cvičení s kettlebelly. „Okouzlilo mě, jak je cvičení promyšlené, zapadá do sebe a navazuje na sebe. Nejedná se o nahodilé seskupení cviků, aby se člověk zabavil,“ svěřil se s prvními dojmy trenér, který se tomuto typu cvičení věnuje už osm let a doplňuje ho jízdou na kole, plaváním a chůzí po horách.

Osamu Okamura
Fakultu architektury v Liberci povede Osamu Okamura, rozhodli senátoři

Sám Mirovský odmítá tvrzení, že se jedná o posilovnu. „Ano, jde nám o to zesílit, v tom se shodneme, ale jinak jsme, co se týče filozofie a přístupu, jinde. Jde nám sice i o nabrání svalové hmoty a zesílení, ale zároveň není cílem, aby člověk odcházel z lekce zničený, nedej bože zraněný. Měl by mít dostatek sil na jiný sport a svůj osobní život,“ upřesnil. Velkou výhodu navíc vidí v tom, že díky menším skupinkám se vytvoří pohodová sestava lidí se stejnými zájmy a skvělá atmosféra. „Navíc s kettlebellem můžete získat kondici, zesílit a procvičit celé tělo, pokud víte, jak na to. Je to taková posilovna sbalená na cesty,“ vyjmenovává výhody tohoto posilovacího nástroje.

Otevření pobočky KB5 v Liberci. Jakub Mirovský stojí vlevo.Zdroj: archiv Jakuba Mirovského

Když žil v Praze, docházel roky jako žák do KB5. Poté se přestěhoval do Liberce a rozhodl se, že svůj koníček posune dál. „Za prvé se rád hýbu a do budoucna plánuji zbavit se sedavého zaměstnání. A navíc jsem idealista, baví mě učit a pomáhat lidem, v tom vidím smysl a naplnění,“ popsal důvody, proč se rozhodl otevřít pobočku KB5 v Liberci.

Od nápadu po realizaci uplynuly dva roky. Nejvíce času zabralo hledání ideálního prostoru s ohledem na kombinaci ceny, výkonu a lokace. Po podepsání smlouvy otevřel studio během měsíce.

Divadelní ples v Liberci.
FOTO, VIDEO: Big’O’Band válí na plesech. Čeká ho koncert na Maltě i v Baunachu

Samotná lekce trvá hodinu a je hromadná, počet žáků je omezen prostorem na šest až osm. Po společné rozcvičce začíná individuální cvičení podle toho, na které úrovni se dotyčný žák nachází. „Cvičení zatím probíhají v pondělí a středu, v nejbližší době plánuji otevřít další termíny,“ odtajnil Mirovský.

A co by na závěr vzkázal těm, kteří se sebou chtějí začít něco dělat, ale nevědí, jak zvládnout ten první krok? „Ať se nebojí. Změna je život, a ať už se rozhodnou pro cokoli, ať si nastaví rozumné cíle a vydrží. Pravidelnost plus dlouhodobost rovná se úspěch,“ uzavřel Mirovský.