Pětatřicetiletá Monika Klímová z Liberce ale na pojišťovny vyzrála. Našla si na internetu společnost, která pro ni každý rok vyhledává tu nejlevnější pojišťovnu. A úplně zadarmo. Tímto způsobem se jí daří ušetřit na povinném ručení ročně bezmála 3 tisíce korun.

„Přesto, že jsem si před lety vybrala nejlevnější pojišťovnu, dávala jsem ročně za naše auto, které má obsah motoru 1,9 cm3, 7 800 korun. To mi přišlo hodně, proto jsem se začala rozhlížet po něčem výhodnějším. Narazila jsem na makléřskou pojišťovací společnost, která mi nabídla nejen nejlevnější pojišťovnu na trhu, ale k tomu hlavně službu, že každý rok bude za mne vyhledávat nejvýhodnější povinné ručení. Tak každý rok měním pojišťovnu,“ vysvětlila Monika Klímová.

Makléřská společnost sama sleduje, jaké zdražení pojišťovny na přelomu roku chystají. Pokud hrozí, že zvedne cenu právě pojišťovna, které platí Monika Klímová povinné ručení, vyhledá společnost pro mladou ženu výhodnější pojišťovnu. A tu ji nabídne.

„Zeptají se mne, zda souhlasím se změnou pojišťovny a je to. Mohla bych to samé sice dělat taky, ale znamenalo by to pro mě vzpomenout si včas na ukončení té původní smlouvy, což je šest týdnů před koncem jednoletého období. Dále bych hodně času ztratila hledáním levnějšího ručení,“ zdůraznila řidička. „Smlouvu s makléřskou společností mám přes tři roky,“ dodala.

Za tu dobu, co se žena svěřila do péče makléřské společnosti, pojišťovnu změnila už dvakrát. A vyplatilo se jí to. „Dostala jsem se tak za roční pojištění na sumu necelých 4 500 korun. A makléřské společnosti přitom za její vyhledávání neplatím ani korunu,“ doplnila s tím, že podobný způsob, jak vyzrát na povinné ručení, poradila i několika svým kamarádkám a kamarádům. Všichni si jej pochvalují.