Své teoretické i praktické zkušenosti využívají i při organizaci svateb. Snaží se udělat maximum, aby si snoubenci užili svůj svatební den a s radostí a láskou na něj vzpomínali. „Na veletrhu prezentujeme vše, co souvisí se svatebními přípravami. Ať už se jedná o šaty, prstýnky, květiny či další nezbytnosti,“ řekla Deníku Veronika Kiliánová. Jelikož se jednalo už pátý ročník, mají za sebou nespočet zkušeností. „Při organizaci je potřeba toho uhlídat opravdu hodně jako například správné rozmístění výstavních míst, dostatečnou propagaci, komunikaci s vystavovateli nebo navržení celkové grafiky veletrhu. Nejtěžší pro nás jsou finální přípravy přibližně týden před akcí, kdy se neodtrhneme od pracovních stolů,“ dodala.

Veletržní program doplnily módní přehlídky, role moderátora se chopil Dan Syrovátka. Mezi vystavovateli nechybělo například malé rodinné květinářství, které nabízí kompletní květinový servis, pro které to byla premiérová účast. „Doufám, že nám to přinese další zakázky. Jsme na trhu třetím rokem a zájem stále roste,“ řekl za Annie Flowers z Roudnice nad Labem Lukáš Novotný.

Krajská nemocnice Liberec. Ilustrační snímek
V liberecké nemocnici řádil pacient. Ohrožoval personál a demoloval zařízení

Načerpat inspiraci přišla i pětatřicetiletá Lucie s partnerem. Ráda by podzimní svatbu a jediné, o čem má jasno, jsou svatební šaty. „Ráda bych si ve svůj den připadala jako princezna. To je má jediná podmínka, ve zbytku si nechám ráda poradit,“ podotkla. Naopak sedmatřicetiletá Jana, která dorazila na veletrh s kočárkem, je otevřená všem nápadům. „My jsme trochu vyměnili pořadí. Nejdřív dítě a teď plánujeme svatbu. Nejsem asi typická klientka, ani jako malá holka jsem o konkrétní svatbě nesnila,“ svěřila se.

Trendy se vrací zpátky do barev. Kytice se také vážou v několika různých barvách, přesto většinou jedna z nich vždy dominuje. Šaty nevěsty vybírají spíše jednodušší, romantické a rády ho doplní i elegantním závojem. Letošním trendem v zákuskách byla česká klasika, která bude hrát prim i následující sezóně. Letos mají za sebou více než dvacet svateb, z nichž byla každá jiná. Jak samy přiznaly, větší poptávka je stále více po létě než zimě. „My se snažíme tento trend trochu otáčet, kdy snoubencům vylíčíme, kolik výhod taková zimní svatba může mít a jak originálně se dá pojmout,“ podotkla Nikol Linke.

Ilustrační foto
Policie prošetřuje zvlášť závažný zločin na Jablonecku, zadržela mladistvého

Podařilo se jim splnit další sen, a to otevření studia v centru Liberce. V nejbližší době se uskuteční oficiální otevření a jak obě ženy slibují, snoubenci se mají na co těšit. „Dále zkraje roku chystáme projekt pro nevěsty ale i ženichy, kteří mají omezenější rozpočet a zároveň chtějí mít svatbu pod palcem jako s koordinátorkou. Víc neprozradíme,“ dodala se smíchem zakladatelky agentury Svatby v Jizerkách.