V pátek pokračuje v tištěném Libereckém deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Liberecka, ale i z různých místních spolků, sportovních klubů a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát nebudou fotografie tak staré, pouhých 15 let. Před 15 lety hrál fotbalový Slovan Liberec Intertoto Cup, ve kterém se dostal až do finále s německým Schalke 04. V něm neuspěl po výsledcích 1:2 a 0:1. Celkově Liberec odehrál 100 pohárových zápasů. Rozmnoží počet startů již letos? Po ligovém úspěchu v Ostravě má k příčkám, znamenající "Evropu", slibně nakročeno. Na snímku je jeden z libereckých aktérů Petr Papoušek.

Prohlédněte svá alba
Ilustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu liberecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Utkání 3. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o titul: FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec, 14. května 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Kamso Mara.
Bitvu jara zvládli! "Evropa je přesto daleko," ví Potočný