Místo pospávajících bezdomovců příjemné posezení v trávě mezi rozkvetlými kytkami. Vize, jak by mohl vypadat kus zeleně mezi OC Forum a krajským úřadem, dnes nechvalně známým jako Sherwood, dostává konkrétnějších podob.

Ve středu odpoledne ji na dalším veřejném setkání představily iniciátorky projektu Martina Burešová 
a Petra Šilberská.
Beseda navazovala na únorové setkání, kde se mohli obyvatelé Liberce vyjádřit, jak by si Park u jezu představovali. „Nejčastěji si lidé přáli přírodní lesopark, za což jsme rádi, protože podobně to vidíme i my a spolumajitelé pozemku," vysvětlila Šilberská s tím, že momentálně je plocha ve vlastnictví města 
i kraje. Časem by však měl pozemek přejít pouze do vlastnictví kraje, který je smění za jiné plochy.

Po představení projektu se strhla debata o jeho realizaci. Někteří účastníci vyjádřili obavy, aby park nedopadl jako řada jiných veřejných ploch. „Devadesát procent firem v Liberci to dělá jako přes kopírák, kůra, kamení, omezený sortiment rostlin. Zahrady se dají dělat jinak, žádné túje, ale trnky, černý bez, sasanky," vysvětlil Jiří Pevný, který sám pracuje 
v oboru. „Už zase zazněly hlasy: nemůže tam být takový trávník, nesmí tam být toto… Zahrada nebo park potřebuje čas," upozornil dále.

V parčíku už začaly první práce, postupně byly odstraněny stromy v havarijním stavu. Teď se musí majitelé vypořádat s kusy betonu, které pokrývají velkou část plochy.
Na úpravu plochy bude kraj hledat zhotovitele.