Režie snímku se opět ujal Jiří Vejdělek a své role si zopakují oblíbení herci jako Tatiana Dyková, Hynek Čermák či Eliška Balzerová. „Příběh se tentokrát odehrává na jaře, o Velikonocích. Kromě legrace a zámeckého prostředí se mohou diváci těšit na svoje oblíbené herce a spoustu milostných eskapád. Na Kostce to bude vřít," řekl režisér.

Filmová rodina Kostkových se tak opět vrátila na perlu raně barokní architektury nebo-li zámek Lemberk, kam se nastěhovala už v prvním díle, na který film navazuje. Rodina se snaží udržet zámek v provozu, i když to se zámeckou hospodyní paní Tichou (Eliška Balzerová), kastelánem Josefem (Martin Pechlát) a údržbářem Krásou (Pavel Liška) není zrovna jednoduché.

„Od premiéry v roce 2019 mi díky paní Tiché nosí diváci a fandové Aristokratky často místo květin lahev ořechovky. Mám už dost slušné zásoby," svěřila se se smíchem česká herečka Eliška Balzerová. Filmaři zavítali i na zámek Milotice či Rájec nad Svitavou.

Právě Lemberk patří v regionu mezi oblíbená natáčecí místa. Pohádka Tajemství staré bambitky sem přilákala Tomáše Kluse, Kamilu Janovičovou, Ondřeje Vetchého či Jiřího Lábuse. Lemberský mobiliář se objevil v dvoudílné historické komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Několikrát sem zavítal štáb Toulavé kamery.