„Digitalizace všeho je obrovská. Osobně to nestíhám všechno poujmout, jsem proto rád, že máme tak schopného webmastera,“ pochválil svůj tým jablonecký starosta Petr Tulpa. Jablonec totiž loni po postupu z krajského kola zvítězil v republikovém finále.

Jablonečtí se z dalšího úspěchu radují, ale současně i smutní. „Jako loňští vítězové se podle pravidel soutěže letos nemůžeme umístit na prvních třech místech v republikovém kole,“ vysvětlil webmaster Petr Vitvar. Tento fakt vyvažuje možnost, že jako úspěšný webmaster z loňského ročníku zasedne v desetičlenné porotě národního finále.

Pořadatelům národního finále, které bude vyhodnoceno 7. dubna v Hradci Králové, Jablonečtí navrhnou, zda by o umístění v národní konkurenci webových stránek měst nemohla bojovat druhá z krajského kola, Česká Lípa.

Zástupcům vítězných obcí a měst krajského kola předal včera ceny náměstek hejtmana Radim Zika. „Jsem rád, že v letošním roce se soutěže zúčastnilo už devětatřicet obcí a měst, což je o třetinu více než v loňském roce,“ zdůraznil náměstek hejtmana.

Potvrdil, že se kvalita webových stránek, ale i nabízených služeb stále vylepšují. „Věřím, že naši zástupci uspějí i v celorepubli­kovém kole a přispějí k prezentaci a zviditelnění měst a obcí Libereckého kraje v rámci celé republiky,” doplnil.

Podle předsedy poroty Jana Savického ze společnosti WEBHOUSE, člena Sdružení Zlatý erb, se v krajských kolech hodnotila tato kritéria: povinné informace, úřední deska, doporučené informace, ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování, bezbariérová přístupnost.