Provozovatelem veřejné dopravy v Jablonci nad Nisou se stal Dopravní podnik města Liberce. „Je otázka, kdy by mohla jedna papírová jízdenka platit ve veřejné dopravě v obou městech. Ale naší snahou, aby k tomu došlo, to rozhodně je,“ zdůraznil ředitel Dopravního podniku města Liberce Jiří Veselka. „Předplatné už pro obě města v rámci systému IDOL platí,“ doplnil.

Kuriozitou na spojení obou MHD je budoucí název nového společného dopravního podniku. Měl by se jmenovat Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Zvlášť složitá pak bude jeho zkratka – DPMLJ nebo DPMLJJN.

„Cestující se nemusejí ničeho obávat. Nedojde k žádným změnám tarifů. Zakoupené jízdní doklady platí i nadále a cena jízdného se nemění,“ řekl ředitel ČSAD Jablonec Luboš Vejnar, který od 1. února přechází na pozici dopravního ředitele DPML.

Ovšem jízdenky s logem ČSAD Jablonec nad Nisou platí pouze do 30. června tohoto roku. Nahradí je jízdenky s logem DPML, které jsou v prodeji už od 1. ledna. Nové logo libereckého dopravce se postupně objeví také na samotných vozech MHD v Jablonci.

„Od tohoto spojení si slibujeme také, že v některých oblastech ušetříme. Nemá cenu některé činnosti zdvojovat. Budeme třeba využívat společné opravárenské zázemí, budeme mít společné zásobování,“ vysvětlil ředitel Jiří Veselka.

V praxi by mělo spojení obou dopravců fungovat tak, že liberecký podnik bude řídit a organizovat a jablonecké ČSAD bude zajišťovat v Jablonci samotnou dopravu. Spojení obou dopravních podniků by mělo v budoucnu přinést i větší možnosti získání dotací z Evropské unie.

V minulosti už jednou řídil v Liberci a Jablonci nad Nisou společný dopravní podnik. Bylo tomu tak v letech 1949 až 1960. DPML s 528 zaměstnanci je největší společností ve vlastnictví města Liberce. Od listopadu je spoluvlastníkem společnosti i sousední Jablonec .