Izraelské společnosti totiž radní odebrali exkluzivitu na její projekt zdravotnického centra za tři miliony eur, které mělo vyrůst právě v prostorách této významné liberecké památky. Jejich rozhodnutí však bude muset potvrdit ještě městské zastupitelstvo.

Právě to totiž v lednu roku 2008 udělilo exkluzivitu podnikatelskému záměru společnosti Beit Amzaleg. Zanedlouho poté předložilo město návrh smlouvy upřesňující základní podmínky celé transakce, mezi nimiž byla také úhrada nákladů vynaložených na rekonstrukci objektu do doby jeho převzetí a 50 milionů korun na výstavbu bazénu pro školní výuku plavání.

Celkem se tedy jednalo o zhruba 100 milionů korun, které by investor zaplatil městu a následně mohl v objektu bývalých městských lázní realizovat svůj podnikatelský záměr. „Celých devět měsíců se protistrana neozvala a teprve koncem března obdržel právní zástupce města její vyjádření. Podle něj není společnost Beit Amzaleg připravena přistoupit na stanovené podmínky,“ vysvětlil tiskový mluvčí libereckého magistrátu Martin Korych.

K výstavbě nového zdravotnického centra za tři miliony eur tak nakonec nikdy nedojde. Luxusní zdravotnické a relaxační centrum mělo podle původních plánů Beit Amzaleg vzniknout do dvou let a jeho součástí měla být podle plánů investora mimo jiné i menší klinika plastické chirurgie a hotel. „V centru lidé naleznou například omlazující léčbu, kosmetiku či zubní a oční oddělení,“ tvrdil ještě v minulém roce ředitel izraelské společnosti Beit Amzaleg Zvika Gure s tím, že ve zdravotnickém centru měli jeho návštěvníci navíc nalézt také laboratoře, které by pomáhaly diagnostikovat například krevní testy či rentgenové snímky.

Jak již dříve Deník uvedl, na případný krach dlouho připravované smlouvy je město připraveno. „Lázně jsou ve stavu, kdy je objekt zachráněn. Nemusíme tedy rychle hledat investora, který by v objektu realizoval svůj záměr,“ potvrdil novinářům několikrát náměstek primátora Ondřej Červinka s tím, že město již do rekonstrukce této významné liberecké památky investovalo více než 25 milionů korun.

Opravné práce budou navíc pokračovat i v letošním roce. Rada města již před několika měsíci schválila další zhruba pětimilionovou investici, kterou spolkne rekonstrukce obvodového pláště budovy a úpravy zeleně v okolí lázní.