„Mám informace, že se právníci ředitele společnosti Zviky Gureho před časem obrátili na kancelář, která pro město kupní smlouvy zpracovávala. S konkretními připomínkami ke kupní smlouvě se však nikdo neozval. Investora proto vyzveme, aby tak co nejrychleji učinil,“ řekl Deníku náměstek primátora Ivo Palouš s tím, že pokud by izraelská firma na výzvu nereagovala, je město ochotno zahájit jednání o prodeji novorenesančních lázní s jiným investorem.

Naposledy bylo město v kontaktu s izraelskou firmou v dubnu letošního roku. Ve hře byla přitom podmínka města na vybudování nového bazénu v areálu městských lázní, který by mohly využívat především děti z libereckých škol. Za to, že by město investora této podmínky zbavilo, totiž požadovalo zvýšení ceny, kterou by izraelská firma za lázně zaplatila. Případný krach dlouho připravované smlouvy však město neděsí.

„Lázně jsou ve stavu, kdy je objekt zachráněn. Nemusíme tedy rychle hledat investora, který by v objektu realizoval svůj záměr,“ dodal náměstek primátora Ondřej Červinka s tím, že město již do rekonstrukce této významné liberecké památky investovalo více než 25 milionů korun.

Opravné práce budou navíc pokračovat i v příštím roce. Rada města již schválila další zhruba pětimilionovou investici, kterou spolkne rekonstrukce obvodového pláště budovy a úpravy zeleně.