Získat je chce za každou cenu. Nyní totiž drží současně už třináct světových rekordů a brzy jich chce mít rovných 25.

Podívejte se na zatím poslední Bradáčovy rekordy Video: Pustil Jacksona, zavěsil nohy na hrazdu
a překonal vše

O co půjde tentokrát? Bradáč se pokusí vytvořit tři zcela nové světové rekordy a sice: nejrychlejší únik z policejních pout poslepu, nejvíckrát sejmutý balíček v jedné ruce za hodinu a nejvýše vyhozená hrací karta.

K tomu se bude snažit překonat rekord v nejdelší výdrži v žonglování se čtyřmi míčky. O zlomení tohoto rekordu se pokusil již 17. prosince 2004. Tenkrát ještě nebyl tento rekord sledován komisaři z Guinnessovy knihy rekordů, ale jeho hodnota byla podle neoficiálních zdrojů kolem 1 hodiny a 19 minut. Zdeněk tehdy dosáhl na hodnotu 56 minut a 26 sekund, což stačilo alespoň na zápis do České knihy rekordů, kde je rekord zaznamenán nepřekonaný dodnes.

Nyní, téměř po šesti letech, se třiadvacetiletý Bradáč po dlouhých a náročných přípravách pokouší znovu o tento rekord, který stál úplně na začátku jeho kariéry rekordmana. Má proto pro něj zvláštní hodnotu. „Už před časem jsem si říkal, že bych se o tento rekord rád pokusil. Byl to můj první rekord vůbec, nemluvě o tom, že ho Guinnessova kniha začala sledovat. Dříve jsem si ale myslel, že současný limit je na mě příliš náročný,“ vysvětluje Zdeněk Bradáč.

Aktuální hodnota rekordu podle Guinnessovy knihy činí 2 hodiny a 23 minut, což je dvojnásobně lepší čas než Bradáčův zápis z roku 2004. Drží ho žonglér David Slick (USA). „Když jsem se o rekord pokusil v sedmnácti letech, nebyl jsem ještě tak vytrénovaný. Nyní věřím, že je na něj ta pravá chvíle,“ věří si Bradáč. Podle jeho slov je rekord velmi náročný, a to jak fyzicky tak psychicky. Během rekordu začne být velice brzo dehydrovaný. Každou minutu zvládne kolem 200 výhozů (za 2 hodiny 24.000!) a jedinou drobnou chybou rekord končí. Všechny tyto faktory z něj dělají jeden z nejnáročnějších rekordů, o který se Bradáč chce pokusit.