Poslední 25. rekord vytvořil v Jablonci nad Nisou, jen pár dní před svými čtyřiadvacátými narozeninami. Na závěr si nechal rekord v nejvíce kouzlech předvedených za jednu minutu poslepu. Během časového limitu jich zvládl ukázat deset. V cestě za svým cílem musel Zdeněk Bradáč během 3,5 roku překonat třináct kouzelníků, žonglérů a eskapologů z celého světa.

Některé rekordy vytvořil jako první člověk vůbec. Některé vytvořil i v zahraničí - v Německu, Velké Británii a Číně. Svůj první rekord zlomil ve svých dvaceti letech v září 2007 a od té doby provedl více než 30 úspěšných pokusů a zápisů do Guinnessovy knihy.

Za tu dobu si vypěstoval pověst světoznámého a uznávaného rekordmana, kouzelníka a eskapologa. Jeho iluze obdivovali až v Hongkongu, kde loni absolvoval silvestrovské kouzelnické turné. Nyní drží dvakrát více rekordů než slavný mág David Copperfield a ze svěrací kazajky zavěšený vzhůru nohama dokáže uniknout o více než půl minuty rychleji než legendární Harry Houdini ve svém nejlepším čase.

V Česku Bradáč zatím nemá konkurenta. „Původně jsem si chtěl nechat na závěr únik ze svěrací kazajky nebo nejdelší výdrž v žonglování se třemi míčky (aktuální rekord je 12 hodin a 5 minut). Ukázalo se ale, že se musím na rekordy ještě více připravit a některé věci změnit. Navíc jsem od února, kdy jsem dělal osmihodinový maraton úniků ze svěrací kazajky, stále dost namožený a musím rehabilitovat. Našel jsem tedy alternativu z oboru magie pro rekord Nejvíce kouzel předvedených za jednu minutu poslepu,“ říká Zdeněk Bradáč a dodává:

„Alespoň bylo příjemné vytvořit jednou rekord, při kterém nemusím být bez dechu pod vodou či viset vzhůru nohama.“ K ostatní rekordům se chce vrátit později, až bude plně odpočatý a připravený. Zdeněk Bradáč je profesionální eskamotér, a proto se chtěl prosadit v rekordech, které vycházejí z jeho oboru, jako je žonglování, karetní manipulace, magie a eskapologie (úniky).

„Z rekordu pro nejdelší výdrž ve sprše bych asi neměl radost, to by byla pro mě jen recese. Mám rád výzvy z mého odvětví, které jsou pro mě dobrou referencí. Nejvíce si vážím rekordů, které byly fyzicky obzvlášť náročné nebo jejich příprava byla více komplikovaná,“ vysvětluje mág.

Rekordům se bude Zdeněk věnovat i nadále, ale nyní se chce více zaměřit na kouzla a iluze. „Netvrdím, že s rekordy definitivně skončím, ale určitě budu mít více času na nové výzvy právě v oblasti magie. Bude se jednat o věci, které v Česku doposud nebyly, a některé iluze budou přímo světovým unikátem,“ slibuje Bradáč.