Společnost Iberus totiž nabídla libereckým zastupitelům, že se vzdá části pozemků na Perštýně, když s ní město společně vybuduje připravovaný park. Projekt by Iberus rád dostal do IPRM 3, nazvaného Atraktivní a kvalitní život v Liberci, a byl by tudíž takřka celý placený z evropských dotací.

„Jsme ochotni dát městu vybrané pozemky a bezplatně k užívání budovu, v níž by mohlo vzniknout potřebné zázemí, například i toalety. Také zaplatíme spoluúčast projektu ve výši 2,25 milionů korun,“ vysvětlil užaslým zastupitelům jednatel společnosti, která vlastní základní školu Doctrina právě na Perštýně, Jiří Zeronik.

Náklady na vybudování parku odhadla společnost na zhruba 30 milionů korun. Městu, pokud by do společného projektu šlo, by se tak vrátily pozemky v lukrativní čtvrti Perštýn, tedy značná část právě těch ploch, které měly podle původní smlouvy Iberusu a města přejít za dva roky do rukou soukromé společnosti. Právě tato smlouva byla za minulé vlády na radnici často terčem kritiky opozice. K tomu tehdy opozici vadilo, že se nemohla dopátrat toho, kdo ve skutečnosti Iberus vlastní.

„Je to krok správným směrem. Mohli bychom tento bod připravit ke schválení na březnové zasedání zastupitelstva,“ pochválil projekt, o němž se tedy bude zřejmě hlasovat už příští měsíc, primátor Jan Korytář. Na oplátku si ve svém vlastnictví nechá Iberus pozemky, které bezprostředně sousedí se školou. Park, vybudovaný společně, by také Iberus a město společně spravovaly.