Do jejího rodného domu v Horním Růžodole, kde doposud bydlí, jí včera přišla osobně poblahopřát primátorka města Martina Rosenbergová (ČSSD). Předala jubilantce květiny a popřála jí hodně zdraví a mnoho hezkých chvil s milující rodinou. Emilie Veverková se stále zajímá o dění ve svém okolí i ve světě, což dokazuje i její stálé členství v libereckém Klubu seniorů. Pravidelně také sleduje politickou situaci. Jak sama říká, myslí hlavně už jen na to, co je hezké na světě.

„Velice ráda sním. Ve snech se potkávám se svými blízkými a probouzím se s krásným pocitem," prozradila. Jubilantka se narodila v roce 1912 v Liberci. Pracovala jako učitelka a vychovala čtyři potomky. Život přitom neměla vůbec jednoduchý. Její manžel, novinář a politik RNDr. Josef Veverka, byl za svůj nekompromisní postoj vůči nacistům a později komunistům několikrát vězněn.

V kriminálech strávil dohromady 17 let. Tak se stal nejdéle vězněným českým novinářem. „Vážím si paní Veverkové i jako jedné z nejstarších členek ČSSD, která se přes svůj těžký život dokázala přenést se ctí a lehkostí. Vychovávat čtyři děti v době, kdy byl manžel ve vězení, to chce notnou dávku životní síly," řekla primátorka.