Šestikolka Can Am Outlander MAX 6x6 XU, MY 22 bude určena mimo jiné pro lezeckou skupinu stanice HZS Liberec. "Za zmínku stojí, že vozidlo disponuje odnímatelným tažným zařízením a umožňuje přepravu záchranářských nosítek typu Spencer – díky kterým budou mít hasiči možnost transportu pacienta z místa zásahu ke zdravotníkům," řekla tisková mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.

Čtyřkolka Can Am Traxter HD 10 XU, MY 22 bude sloužit při výjezdech k mimořádným událostem profesionálním hasičům z tanvaldské stanice a v její výbavě je hasicí zařízení. "Přídavné hasicí zařízení je vybaveno nádrží na vodu o objemu 300 litrů. Hasiči tak příslušenství vozidla budou moci využít třeba pro transport vody v náročném terénu při řešení mimořádných událostí, například při lesním požáru v nedostupném terénu," dodala Benešová. Čtyřkolka má plechovou korbu se střechou a nezávislé topení. Díky tomu nebude v případě transportu hasební látky (vody) v zimě docházet k jejímu zamrzání. V letních měsících bude možné střechu a přídavné topení demontovat.

Nové cisterny CAS 20/4000/240 S2T na podvozku Scania P 500 B4x4HA CP28
Hasiči získali dvě cisterny plné moderních technologií

Obě vozidla v celkové pořizovací hodnotě 3 074 435 korun sbor získal díky Libereckému kraji. Jejich oficiální předání proběhlo ve čtvrtek 15. prosince 2022 na stanici v Liberci. HZS Libereckého kraje tak nově disponuje technikou, která bude sloužit při řešení mimořádných událostí v těžko dostupných oblastech, jako jsou lesní a skalnaté terény. Oba stroje mají ve vybavení sněžné pasy a radlici a tak je budou hasiči moci použít i v zimě.