„Při kontrolách letních táborů budeme věnovat největší pozornost zdravotnímu zabezpečení zotavovacích akcí,“ potvrdila mluvčí liberecké Krajské hygienické stanice Zuzana Balašová. Určitě nepřehlédnou chyby v zajištění zásobování pitnou vodou, způsobu stravování, dodržování vhodné skladby jídelníčku, dodržování pitného režimu, ubytování, režimu dne či vybavenosti lékárničky.

V Libereckém kraji je hlášeno 33 táborů stanových a 68 táborů stálých. „K 1. červenci nebyl žádný dětský letní tábor zakázán,“ doplnila Balašová. Nejvíce ohlášených táborů, a to 43, je standardně v okrese Česká Lípa, následují okresy Semily s 25 tábory a Liberec se 20 tábory. Nejméně táborů proběhne na Jablonecku. Tady se děti vypravily jen do třinácti míst.

Dětské tábory se uskuteční v již tradičních atraktivních lokalitách Libereckého kraje. Na Českolipsku se jedná zejména o tato místa: Sloup v Čechách, Stvolínky, Svor, Mařenice, Hamr na Jezeře, Nedamov u Dubé. Na Liberecku je oblíbené Českodubsko, louky v okolí Raspenavy, Vápno, Ferdinandov, Bílý Potok, Lázně Libverda. Na Semilsku děti jezdí do Rakous u Turnova, na Vyskeř, na Hrubou Skálu, do Všeně. Jablonecko má vyhlášená místa na Malé Skále, v Janově n. N., Splzově, Voděradech.